Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externý HDD, ktorý by čo najrýchlejšie zapisoval dáta

Ahojte,
prosím o radu - k svojmu pc by som chcel externý HDD, ktorý by čo najrýchlejšie zapisoval dáta. Mal by to byť HDD s konektivitou USB (3.0). Aké rýchlosti je schopná táto konektivita využiť? oplatí sa kúpiť: - www.alza.sk - 60MB a 7200ot/min? Alebo stačí - https://www.alza.sk/wd-elements-desktop-5tb-d21675 46.htm - s 16MB a 7200ot/min. Využije USB 3.0 60MB? Akú najvyššiu rýchlosť viem cez spomínané USB preniesť?
Cenová hladina je do 200€ a ideálne čo najviac TB pri max. možnej rýchlosti prenosu cez USB 3.3.

Moc ďakujem.
Změna předmětu, původně: HDD
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

TiP ~ Zakladni desku mas jakou ? Na misto <USB 3.1> bych radeji (v pripade ze potrebujes rychlost) pouzil <USB-C>
*Na rychlost externiho, by to chtelo na misto plotnového HDD radeji pouzit SSD, jenze tam ta si za 'rychlost' + 'velikost' uloziste docela zaplatis.

- K jakému uziti ma eHDD slouzit ?
* Na prenaseni souboru, jako filmu, hudby etc, je zcela dostcujici klasicky externiHDD 7200, kde 3T na USB 3.0 stoji pod 200, snad i pod 150Euro.

Procesor to handluje do 50%, keď je spustený aj extra-stream niekoľkých kamier.. To mám odskúšané.
Taktiež viem, že tieto "klasické HDD" to nemajú rady, napriek tomu mi ten čo mám vo vnútri už skoro rok pekne funguje. Nebojím sa toho. Len zaťaženie/využitie toho disku je aj 100% ak nahráva viac kamier naraz.. -> HDD je 5400 8MB cache - konkrétne: https://www.alza.sk/wd-blue-mobile-750gb-d429910.h tm .. aj pamäť je malá, preto to chcem rozšíriť kľudne aj na tých 5TB, do 200€.

Rychlost zapisu je na sucasnych diskoch slusna, ale iba pre jeden zapisovy stream. Problem s viacerymi streamami je v tom, ze hlavicky disku budu furt skakat medzi zapisom konkretneho streamu. Z tohoto pohladu disk je pre 20 streamov dost nevhodny a to nie preto, ze by rychostne nestihal. Nepomoze ani specialny 10 000 otackovy disk.