Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zbytečné systémové služby

Dobrý den, existuje nějaký program, který umí vypnout zbytečné systémové služby?

Prosím ještě o rady, JAK ZRYCHLIT PC (nějaký článek nebo tak něco, co bude fungovat).

Děkuji Honza520

Jdi do programu msconfig, jdi do sluzeb a dej skryt vsechny sluzby Microsoft. Pokud ti tam zbydou nejake sluzby, ktere neznas, tak je muzes v klidu vypnout.

Zaroven si je ale jeste vyhledej pres Google, aby ses jednak ujistil, ze je to neco co nepotrebujes a jednak, ze to nejsou nejake viry nebo jina skodna.

vypnout zbytečné systémové služby?

to nemá velký smysl, čteš návody 10 let staré.
fůra služeb, které se v xp spouštěly automaticky, je v novějších windows až na vyžádání.
taky ať se nebrzdí start pc mnoha požadavky na čtení z disku najednou mají některé služby opožděný start.

čili pokud máš normální hw, žádné zbytečné brzdy nevnímáš.
problém nebývá u systémových služeb (kromě defenderu), ale spíš v bordelu, co si tam natahá uživatel.
-> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).