Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samovolny restart

Zdravim mam asi takyto problem PC zacalo pred par dnami blbnut timto sposobom, ked pracujem samovolne sa resetne, po dlhsom pouzivani to zacina resetovat pomerne casto,
najnovsie ked sa ho pokusam zapnut dokola sa restartuje este skor ako sa stacim do systemu dostat, vypisuje chybu nieco v zmysle
"system nieje mozne normalne zapnut,chyba moze byt software nebo hardware, bla bla" dalej je mozne prepnut sa do usporneho rezimu alebo pokusat sa dalej zapnut system normalne, na usporny rezim nereaguje a na normal sa dokola restartuje, cca po piatich restartoch sa dostanem do systemu, kompletne som vycistil disk preinstaloval system ale problem zotrvava preto si "myslim" ze to snad moze byt v hardware, pouzivam windows xp profesional.(Inac sa chova uplne normalne.)

chcel by som vediet ci sa stym niekto uz stretol pripadne ci by nemal riesenie, do servisu ho zatial trepat nechcem, za odpoved dakujem.

začal bych sledováním teploty (disk, procesor)
oddělal bych na nějakou dobu bok skříně ať to luftuje a vidím na větráky
vysál bych žebra chladiče, jestli nejsou ucpaná prachem

teoreticky taky špatně filtrující kondenzátory ve zdroji (není vidět), nebo nafouklé kolem procesoru (1-2 asi nemají vliv)

stáhni si memtest a nech běžet test ram (bývá i součástí linux live cd v časopisech)