Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hláška, která se zobrazuje při každodenním nastartování pc

Hoj ta hláška jest - Active partition not found. Má to něco společného s tím, když jsem se snažil spustit pc bez klávesnice a myši. Od té doby při každém startu se mi tato hláško zobrazí, poté jak stisknu jakoukoliv klávesu mi to najede do biosu. Dám save and exit, restartuje se pc, najede ta hláška znova, po stisknutí klávesy mi to konečně najede do winu. Kdyby někdo věděl jak to fixnout byl bych velice rád. Je to už annoying, nějaký měsíc jsem to neřešil, ale už mi to začíná pít krev :P. Díky za rady předem .)

ten 100mb oddíl na 250gb disku už má atribut aktivní a měl by ho vidět i ten partition wizard.
jestli má bios nastaveno bootování z toho disku, mělo by se to obejít bez chybových hlášek.
pokud se něco nepokazilo (nejde o přeinstalovaný starý systém se starými oddíly), neleží \boot adresář v c:, ale v tom rezervovaném, a proto má být aktivní ten první.

pro jistotu nech zkontrolovat první 2 oddíly (rezervováno systémem, c:) pravý myš - vlastnosti - nástroje - kontrola

primární oddíly jsou v pořádku, jejich typ neřeš.

Máš tam dva disky PRIMÁRNE. Bijú sa medzi sebou. Asi si na disk C inštaloval systém keď bol pripojený aj ten druhý (E: primárny) disk.
C: - systémový primárny
E: - mal by byť logický

Odporúčam odpojiť disk E:, preformátovať disk C: a na nainštalovať systém. Až keď bude všetko fungovať pripojiť disk E:.

Primárních disků může mít kolik chce, aktivní musí být systémový disk! Zřejmě má jako aktivní nastavený ten "Rezervováno systémem".
Mělo by stačit nastavit jako aktivní disk C:
Edit: koukám na svůj NTB a jako aktivní mám označen Recovery???
Člověk se pořád učí.