Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 1080 k i5-4460

nazdar ;) ...
ma zmysel k cpu i5-4460 kupovat gtx1080ku ? alebo uz bude procesor vyrazne spomalovat a nestihat tej karte ? + kolko ramky je k tej karte dostatocne ? 16 ?
Mam ultrawide monitor, 8gb ram. Ak by som musel kupovat aj new procak tak by som radsej kupil len gtx1070...ma stym niekto skusenosti ? S podobnym procakom ako mam ja a touto kartou ?

ty by si hlavne mal kúpiť nový procesor, lebo tento ti to bude brzdiť.
aj 16 gb ram by sa zišlo. na tvojom mieste by som kúpil radšej 1070/1060 a nejakú i7/ryzen 7, čo by ale znamenalo aj novú mb

Procesor se zpomalovat nebude, ale je docela mozny, ze ti s tim procesorem ta GTX1080 pobezi stejne rychle jako GTX1070. Jednoduse, pokud je novy procesor v planu casem a nechces obmenovat za chvili i grafiku, tak muzes tu GTX1080, pokud ne, tak moc smysl nedava a GTX1070 staci.

ty by si hlavne mal kúpiť nový procesor, lebo tento ti to bude brzdiť.
aj 16 gb ram by sa zišlo. na tvojom mieste by som kúpil radšej 1070/1060 a nejakú i7/ryzen 7, čo by ale znamenalo aj novú mb

prave preto spomalenie resp slabsi procesor uvazujem nad gtx1070...1060 nema zmysel kedze 970ka je rovnako vykonna +-...ramku urcite dokupim aspon 16gb...ak by som nepotreboval novu MB tak by som uvazoval aj o novom CPU...i7 nejakom...dosku mam H97 GAMING 3 MSI...dala by sa nato osadit i7ka ?