Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pády počítača.

Dobrý deň, mám GPU R9 290x (Referenciu) a zdroj CM 600W. Otázka znie: Pri zaťažení PC v programe Fur Mark sa po 10 min vypne PC. V programe Fur Mark moja R9 290x dosahuje 94 stupňov, čo je teda normálne ako píše AMD. CPU mám FX 8300 OC na 4,0GHz teploty O.K skúšal som aj bez OC, CPU to nebude. Zdroj neviem, a ani ho nemám ako otestovať, nemám doma iný. Myslím si, že to bude GPU. Objednal som teplovodivú pastu a prefúknem to kompresorom, ale neviem či to pomôže. Máte nejaký návrh? Ďakujem.

Zdroj neviem, a ani ho nemám ako otestovať, nemám doma iný.

TiP ~ Stahnout a nainstalovt [OCCT], po instalaci a nasledovném spustenim programu , zvolit moznost typu 'POWER SUPPLY".
Info : V nastaveni "TYPE DE TEST" zadej AUTO, na misto Infini "Proc ?" jelikoz muzes muzes sam nastavit dobu, zadej pro zacatek jen 1 minutu, jako na obrazku, do ostatnich kolonek zadej 0, do tech okynek se zadava hodnota, jak dlouho nechat test v IDLE (idle=stav klidu) 'PRED' a 'PO' spusteni testu.

[img=/file/view/28608-p-supply-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28608-p-supply-jpg [/img]

[OCCT] na stahnuti : download.php

# Po dokonceni testu, nahledni do vysledku (GRAF), hledej a zamer se na nasledujici hodnoty :
* Ilustracni obrazek 12V

3.3V
5V
12V

# Podle vykyvu, vetsi je "VYKYV" (dle zateze), méne je stabilnejsi.
* Vysledky testu najdes v : Muj pocitac => Tvé jméno => Documenty => OCCT => a zde najdes slozky pojmenové podle 'Datumu' (kdyz byl test proveden dnes, bude oznacen jako "2017-04-13\15-44"
*Ilustracni obrazek 12V vetve.
[img=/file/view/28609-12v-png]http://pc.poradna.net/file/view/28609-12v-png[/img]
* CRIMSON ma i funkci WattMan, zda-li je tato funkce spustena, nevahal bych problém hledat i tam.

GPU

TiP ~ Stahnou a nainstalovat MSI Afterburner.
[MSI AfterBurner] na stahnuti : afterburner
# Po nainstalovai a spusteni, se pokus 'PO KOUSKACH" stahovat hodnoty :

MEMORY CLOCK
CORE CLOCK

[img=http://media.bestofmicro.com/1/5/322745/original/ECS-560-overclock.jpg]http://media.bestofmicro.com/1/5/322745/original/E CS-560-overclock.jpg[/img]
* Ucel stahnuti uvedenych hodnot, je k provereni stability clock a tvého GPU, kde v mnoha pripadech nestabilita zacina prave zde, takt/napajeni/profil.

# Kdybys nevedl, jak SW stahnout, nebo rozbalit RAR, tak se klidne zeptej ;-):

Pokud jste se setkali s nějakým problémem, nezoufejte! Mezi návštěvníky zdejší poradny je hodně lidí, kteří rozumějí nejrůznějším oblastem ze světa techniky a rádi Vám s řešením problému pomohou.

* Jde videt, ze toho RADCE mas opravdu zaslouzile, protoze toto je zcela obyceny zaklad, ale i Google ma limit svych moznosti..

Nevím proč ten referenční krám týráš v Fur Marku, zvláště pokud ve hrách problémy nejsou.
Jinak ta g.karta má limit 95°C potom automaticky snižuje napětí/frekvenci = je blbů vzdorná, tedy pokud se v nastavení nešťourá a nechá se vše na základní - automat/frekvence, nastavení točáku ......