Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejdou kopírovat data na extení disc

Zdravím, prosím o pomoc s externím diskem WD elements když jej připojím k pc s Win 7 tak se vše zobrazí jak má, dají se otvírat soubory co jsou na něm, ale když na něj chci něco zkopírovat tak se zobrazí hláška že došlo k chybě viz obrázek.
Když ho připojím k pc s Wistou, tak se nezobrazí vůbec, je ale vidět v správě disku.
Díky za rady. C

Toho jsem si všimnul, ale řekl bych, že ten disk dal třeba do TV a ta si udělala svůj formát. Každopádně je to divné, že ve WIN7 se k souborům dostane a ve VISTĚ ne.
Chtělo by to odstranit oddíl, vytvořit nový a naformátovat. Nic jiného, kromě toho, co psal REDMARX mě už nenapadá.

problem neni vo vistach, problem asi bude na tom disku.
visty tusim dokonca vedia aj gpt keby tam nahodou bolo, ale neviem nabeton nechce sa mi to teraz hladat. A aj keby tam bolo gpt, tak ma mat protective mbr a videl by oddiel. Takze je naprd ten disk. (alebo to PC hardwarovo, 5V apod)

muze a nemusi.

nektere WD externi disky nejsou standardni USB-SATA prevodnik a funguje to tak, ze se vytvori virtualni CD jednotka a z te se nactou ovladace bez kterych to nefunguje.

takovy disk je mimo jine nepouzitelny a nejde rozbehnout, pokud ho vyndas z krabicky.

---

byla tu o tom debata uz nekolikrat a mimo jine duvod proc tu vsichni doporucujeme kupovat disk a krabicku zvlast.

Už to nefunguje ani ve vistach ani v w7, když na něj kliknu pravým, tak se zobrazí pouze možnosti vlastnosti a nápověda. Problém zřejmně bude v samotném disku stáhnul jsem si totiž diagnostiku od výrobce a po spuštění to ohlási, že jsou chybné sektory. Nevíte někdo zda se s tím dá něco udělat? Mám na tom disu data o které bych nerád přišel.

Uz si o nich prisel. Ako vsetci co si dolezite data nezalohuju.
Mozes skusit testdisk, alebo getdataback, alebo recuva, alebo najprv len ten live linux. Alebo zaplatit desat tisic profikom.
(inac ten problem mohol vzniknut aj kvoli naprd cinskemu USB kablu v bedni stareho PC apod a disk sa furt vypinal pri zapise apod. Alebo s nim niekto prastil za jazdy, apod)