Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ROUTER

ahojte, prosím vás nevie mi niekto poradiť ako sa ,,dostať,, do routera?? nemám ho pripojený k netu.. ale mám ho cez lan pripojený k ntb.. a chcel by som zmeniť jeho nastavenia..

Pri zapnutom routri stlačíš a podržíš tlačítko reset na 10 sekúnd - tým sa zresetujú jeho nastavenia a východzia/default IP adresa routra bude 192.168.100.252

V PC si nastavíš IP adresu LAN adaptéra napr. 192.168.100.90, maska 255.255.255.0

Do prehliadača napíšeš adresu routra 192.168.100.252

nefunguje ?

Toto všetko sa dá vyčítať z manuálu - užívateľskej príručky....

Stále budeš písať nejaké tajnosti a záhady? Proste na rovinu napíš, čo a ako máš zapojené, akú ip adresu má Tvoje PC (doteraz nepripojené na internet a odteraz už hej ???...).

V príkazovom riadku (CMD) napíš ipconfig /all a vo výpise uvidíš všetko čo potrebuješ vedieť = default gateway/brána = ip adresa routra ku ktorému si propojený...

ak sa chceš hrať na admina, buď o sieťach vieš aspoň minimum, alebo to prenechaj na niekoho iného.

proste mám zapojený hlavný router od telecomu z ktorého ide lan kabel do tohto routeru airlive a z neho do PC.. ip pc je 192.168.1.11 a keď urobím to čo si mi napísal.. ukáže mi default gateway len routeru od telekomu..nie však toho airlive

Takže už naozaj naposledy!

1. Prepojíš PC s AirLive - nič iné zapojené nebude !!!! LAN 1 z AirLive do PC. Do AirLive žiaden kábel z Telecom routear strkať nebudeš !!!
2. Spravíš reset AirLive
3. Nastavíš si v PC napevno IP adresu ako som písal vyššie (192.168.100.90)
4. skontroluješ si správnosť nastavenej IP adresy PC, aby bola v rozsahu routra AirLive, tzn. 192.168.100.90, maska 255.255.255.0
5. do prehliadača napíšeš adresu 192.168.100.252

6. vyhodíš to koša...