Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jQuery AJAX load() - chovanie pri začlenení html / PHP

zaujímalo by ma "chovanie jQuery AJAX load()" totiž ak takto začlením PHP kód tak sa po spracovaní v prehliadači chová ako by bol výstup zapísaný priamo do indexu a nie externého súboru ale v prípade html zas naopak sa to tvári ako externý súbor. Pričom v prehliadači "neviem" zobraziť kód súborov ktoré začlením cez jQuery (čož pokladám za super), kód sa zneviditelní. Ale prečo sa výstup zo súboru PHP (po spracovaní) zapisuje priamo do indexu (alebo nadriadeného súboru), ale v prípade html nie, když to začlenujem stejným spôsobom cez:

$(document).ready(function(){
$("div").load("file.prípona")
})

prečo sa to tak chová? a ako spraviť aby aj v prípade súboru PHP ktorý začlením cez jQuery aby po spracovaní sa javil pre prehliadač ako externý súbor HTML.

To si práve myslím, že je inde. Lebo tu treba pochopiť význam všetkých tých skratiek čo tu popísal, html, css, php, javascript, jquery, ajax.. a nečakať začlenenie php kódu jquery funkciou, čo je nadstavba nad niečím, čo nepoznáš. Takže najprv pochopiť html, css, dom. A až potom nástroje ktorými sa to dynamnicky formuje.
Lebo všetky tie tvoje pokusy by sa dali riešiť primitívnymi javascript funkciami, ktoré existovali už pred 10-15 rokmi.
A nie monštrom typu $(document).ready(function(){$("div").load("file.p rípona")})

Áno? tak si skús otvoriť jeho zdroják

ako myslíš koho? (jo pochopil som že môj, ale môžeš to napsať viac "zrozumitelne")

Či vlastne to nechceš vedieť..

všetko vidím, a zatiaľ čo tam mám, vo všetkom sa orientujem. Jinak vidím to každý deň. :)

prečo nejde začleniť PHP kód, a nevidno ho v zdrojáku.

práve že pravý opak, a to riešim. PHP jde začleniť avšak jde práve o to že po spracovaní jeho výstup zo serveru vidno v zdrojáku, zapíše sa priamo do indexu. (samozrejme nevidno pôvodný PHP kód pred spracovaním, kedže sa spracuváva ešte skorej než dorazí ku klientovi.

Neviem čo ti vadí že sa "v tom hrabem". Ale práve tak sa to učím. A idem postupom aký potrebujem pri tvorbe webu.