Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na Windows Vista Home Premium (32bit) vypnout/zapnout automatické spuštění CD/DVD a USB disků?

KSS (Kasperský Security Scan) občas otravuje, že bych měl vypnout automatické spuštění CD/DVD a USB disků, ovšem když jsem začal pátrat, jak to rychle a elegantně udělat, tak jsem nic takového nenašel. Gpedit.msc v systému asi nemám, do registrů bych zatím raději nesahal. Je ještě nějaký jiný doporučený postup?

REGEDIT4
; Vypnuti Autorun pro vsechny media v PC
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

vs.
Ovladacie panely - autoplay. Uplne hore zrusis krizik.

Jsou tyto dva návody identické nebo se něčím liší? Někde jsem četl, že Autorun není to samé co Autoplay.

četl jsi správně.
protože mrchosoft zásadně řeší věci polonekompatibilně po svém, ať mu vždy zůstanou nějaká zadní vrátka, správně je: "NoDriveTypeAutoRun"=0xff - těmito vrátky mu rozbiješ hubu, žádný autoplay se nedostaví.
nikdo ti nebránil to vyzkoušet.

jsi tu proslulý tím, že ze sebemenší pič.viny děláš celý román. tak místo psaní zbytečných fejetonů a x-krát opakovaných dotazů radši něco dělej.

mívám trpělivost na jeden dobrý dotaz. u zbytečného podruhé jsem už nasraný.

Krizikom vypnes automaticke spustanie vsetkeho. Co dalsie este chces?
Mozes si predsa sam v regedit tu hodnotu najst a pozriet si hodnotu ci sa zmeni a jak. Ja teraz nie som na viste. Ale registry som menil naposledy pred 10rokmi u WinXP, od visty to vypinanie autoplay krizikom staci. (aspon mne, ptz nepouzivam debilny explorer)