Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání GPU

Zdravím, dostal jsem od kamaráda na opravu historický notebook HP G72 s tím, že se silně přehřívá a vypíná se.
CPU je Intel Pentium P6100 a GPU ATI Mobility Radeon HD 5470 512 MB.
Notebook se mu vypínal už 10 minut po startu, tak mě napadlo, že bude zanesené chlazení. Teploty byly na CPU v zátěži 95°C, na GPU 110°C a pak se vypnul.
Vyčistil jsem tedy chlazení kompresorem a grafický čip společně s procesorem přepastoval pastou Arctic Cooling MX2. Teploty CPU klesly na + - 70°C v zátěži, ale grafika atakuje v zátěži při přehrávání 1080p videa na YT kolem 95°C. Notebook se už nevypíná, ale hřeje stále a fouká na plný výkon.
Můj dotaz zní, zdali jde chlazení ještě nějak upravit, nebo to je vlastnost tohoto notebooku a je už na vyhození. Nejde mi ale do hlavy, proč tak extrémně slabá a nevýkonná karta takto topí.
Ovladačů jsem zkoušel několik verzí a je to pořád stejné. OS je Windows 7 Home Premium 64 bit.
Díky moc všem, už nevím, co s tím, budu rád za každou reakci.
Michal K.

Díky za reakci, ale spíš mi šlo o to, jestli teploty nejdou ještě nějak srazit. Když byl notebook nový, tak to prý nedělal. S tímhle jsem se u notebooku setkal naposledy u nějakého Asusu s čipsetem AMD, tuším M780G a těsně po záruce odešel, přehříval se. Lepší bude ho asi vyhodit a koupit nový.
Na šasi se nedá udržet dlouhodobě ruka a z výdechu chlazení jde neuvěřitelně horký vzduch.

Tak urcite je notebook po letech uz opotrebovany a ikdyz jsi ho vycistil a prepastoval, tak uz proste nechladi jako novy. Ze se od te doby zvysily naroky na vykon a i to youtube si rekne o vic je ti snad taky jasny.

Vyhodit to je na tobe, urcite pocitat s tim, ze jednoho dne doslouzi jednou pro vzdy a bude treba tak jako tak novej.