Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na střih HD videa

Zdravim lidi,

potřeboval bych poradit: jaký notebook by jste mi doporučili na střih HD videa do 20000kc. Je mi jasné, že stolní PC je nesrovnatelné lepší, ale potřeboval bych notebook. Utáhnou to mobilní i5 (2 jádro, 4 jádro) nebo i7? Mám vyhlídnutý notebook s procesorem i7-7500U (2 jádro na 2700 - 3500 MHz). Dle mého názoru je lepší silnější 2 jádro nez slabší 4 jádro.

Poraďte díky.

Mám vyhlídnutý: dell-vostro-3568

Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Rozdil mezi i3-U a i7-U neni nijak vyrazny. Nedokazu si predstavit, ze by jakykoli U procesor sel rozumne pouzivat na strih HD videa, jestli se chces trapit a nemas jinou moznost, tak ti nic jineho nezbyde. Notebook na strih videa proste neni, ale kdyz uz, tak od vykonu jsou notebookove HQ procesory. Ty jsou samozrejme v drazsich noteboocich, bude to treba i okolo 20K, ale spis pocitej nejakou tisicovku nad limit.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3TMK0137MM01 1WQQ013MA30136XP013KRU013UMM011O1X010WXU01 navrhnul M-Pol sestavu (sprostě jsem si ji dovolil zkopírovat ;-)). Když si odpustíš to SSD, kartu vyměníš třeba za ASUS Radeon ROG STRIX-RX460-O4G-GAMING, a desku třeba MSI B350M MORTAR (předpokládám, že taktovat nebudeš), a přidáš mechaniku (cca 400,- Kč), tak je to sice bez win, ale jinak relativně v ceně. Snad se M-Pol koukne, jeho návrhy jsou fakt špička.