Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domáci WIFI - problém s pripojením

Zdravím,

mám takový problém a nevím kde je chyba. Mám doma 2 routery = 2 wifi připojení (pro jedno a druhé patro). Doma mám 3 notebooky a 4 mobilní telefony. Wifi mám nastavené jako xxx (horní část domu) a xxx1 (spodní část domu). Mým problémem je, že už všech zařízení mi všechno v pohodě šlape (tím myslím rychlost - bez výpadku připojení) a akorát mám problém s jedním notebookem, který nezvládá rychlost připojení (připojení velmi kolísá - spíše katastrofální rychlost). Může mi někdo poradit, kde je problém, když na ostatních zařízeních jede všechno v pohodě?

Díky

Problem je vo velkej citlivosti radia (wifi karty) v pocitaci. Je mozne to nastavit v ovladaci, ale to len vtedy ak si napises ovladac sam, alebo mas aspon zdrojove kody ovladaca, ktore si mozes upravit a nasledne zkompilovat. Bez tejto moznosti jedine hladat ovladac, ktory funguje lepsie. Existuje este moznost kvoli jednemu pocitacu trocha spomalit siet a nastavit na routri "Guard Interval" na LONG (vypnut "short guard interval"), alebo znizit vysielaci vykon routra.

Hardware funguje tak dobre, ako kvalitne su napisane ovladace. WiFi znizuje rychlost ak existuje rusenie a to aj rusenie od vlastneho signalu odrazeneho od stien. Bohuzial wifi nieje mozne uzivatelsky nejako rozumne merat. K dispozicii je casto len ukazovatel sily signalu a to este v nejakych palickach. Potreboval by si vidiet kvalitu signalu, napriklad aspon tak ako to ma televizny prijimac digitalneho signalu.