Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ethernet - výrazně větší rychlost než WiFi

Zdravím, mám problém s internetem, než cokoliv řeknu, chci říct že do čtvrtka jelo všechno jak mělo i na WiFi. Platím si rychlost 30/5 Mbps a tu jsem až do čtvrtka dostával s pár výkyvy například na 20, ale to jsem myslel že je normální, když jsem na wifi a ne na kabelu. Když se mi ale začaly stránky načítat třeba i minutu, youtube videa se nestíhala přehrávat ani v 720p a 2GB film se stahoval 4 hodiny, udělal jsem test, a vyšla mi rychlost 2/4. Na půdě mám přístupný bod a odtam je to zapojené do routeru a ten to dále vysílá, takže jsem chtěl zjistit, jakou rychlost mi opravdu dávají, ta která bude v tom přístupovém bodu. Tam jsem naměřil ale normální rychlost, 27/4, ale když to poté zkusím na PC připojeném na routeru přes wifi, mám zase opravdu pomalý net a ty rychlosti kolem 2/4. Čím by to mohlo být? Díky

To bude najskor rusenim. Bud sa ti router sam preladil na kanal kde existuje rusenie, ktore router nevidi, ale tvoj pocitac ano, alebo si suded kupil uz treti repeater a wifinuje po celom byte aby mal vsade silny signal.

To je normalne. Domace routriky maju jednu uzasnu "feature" pod nazvom "Channel = AUTO", ktora preladuje router, ked router zisti rusenie na kanali. Niektori uzivatelia na tuto funkciu dobre nadavaju, pretoze niektore telefony nevedia naladit kanaly 12 a 13, tudiz nevidia vobec siet a su potom bez pripojenia. Darmo si lamu hlavu, ze na pocitaci im Internet ide a na telefone nejde. Kukni do nastavenia routra a nastav si nejaky nezaruseny kanal fixne, t.j. aby tam nebolo AUTO.

Mozes vliezt do nastaveni a nastavit si to.
A u pripojenia vo Win v centre sieti vidis v statuse aj rychlost podla jakej normy je to pripojene. Si to mozes skontrolovat tiez.
A pripadne vypni vsetky mobily ktore mas pripojene na svoju wifi, ze ci ti to cele nekilluju oni lebo nejaky cinan.

Na půdě mám přístupný bod a odtam je to zapojené do routeru a ten to dále vysílá, takže jsem chtěl zjistit, jakou rychlost mi opravdu dávají, ta která bude v tom přístupovém bodu. Tam jsem naměřil ale normální rychlost, 27/4

Takze si overil providera, jeho siet aj AP-cko na "půdě".
Nechapem preco sa nepripojis kablom za router, aby si vylucil chybu routra.
P.S. router je Tvoj, alebo providera?

Ked cez kabel (za routrom) bude datovy tok "na prd", tak mas chybu - blbne router.

Ked cez kabel (za routrom) bude datovy tok O.K., tak patraj o problemoch Wifi.
aky typ routra mas, ako je stary?

Pytam sa preto, ze u niektorych (skoro vsetkych) routrov po rokoch odchadzaju zdroje. Su zapnute 24/7 a nemaju ziadne vetranie a po case sa "uvaria" kondenzatory. Zvlnene napatie nevyhovuje hlavne Wifi casti.
(ze kontrolky svietia, je nedostatocna diagnoza).
Kupit na trhu od Cinana podobny smejd, za par supiek, neni super riesenie, ale rok, dva moze vydrzat a potom router stejne zahodis, pretoze bude moralne v (nenapisem. stejne by to zmazali).

Ale samozrejme to moze byt aj ina pricina (nepises, ci byvas na okraji obce, na sidlisku, v bytovke, v panelaku)
"do čtvrtka jelo všechno jak mělo i na WiFi"
Vo stvrtok si sused (mozno dvaja) sprevadzkovali svoju Wifi siet, na kanaly, ktory si doteraz pouzival.

Riesenie mas uz v prvych odpovediach: lední brtník, 16.04.2017 00:52 inssider