Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plechový zvuk při nahrávání videa z pc

Ahoj,

mám problém při nahrávání videa na pc. Obraz je v pořádku, ale zvuk je takovej plechovej. Když ale připojím sluchátka, tak je to v pohodě.. Nahrávám přes Nvidia Shadow, ale dělá to i OBS a jiný programy. Zvuk output mám nastavený na 24-bit, 48 kHz. Myslel jsem, že se třeba nahrává přes mikrofon, ale dělalo to stále i po odpojení. Mám to napříč celým PC, u jakýkoli hry, i zvuky plochy..

Díky

Tak si nastav 16bit. A nahravaj znova. nejaka zmena?
Nahravas teda co presne? stereomix ci co? Nastavenie v ovl.panely-zvuky - nahravanie, a v tom nahravacom programe. Ten program ma jake nastavenia?
Kedy pripojis tie sluchatka a co je potom vpohode?

Měnit bitovou hloubku a frekvenci jsem už zkoušel. Nahrávám třeba hru, v ovládacích panelech mám jenom Reproduktory a zvuk je jakoby bez hloubek a nekvalitní. Když připojím sluchátka, tak je zvuk najednou v pořádku, přesně tak, jak má být, plný a ve správné hlasitosti.

Dám sem screenshoty a video pro ukázku

Skontroluj si aj konfiguraciu reproduktorov u prehravania, a potom konfiguraciu sluchatok ked ich strcis.
Nemas nahodou reproduktory 5.1? Skusil si nastavit stereo? Apod.
Webcam preistotu fyzicky z PC odpoj. Nestaci to zakazovat vo zvukoch, ak to je nejak nastavene v programe.
Nepoznam tie programy ale vsetko je sposobene nastavenim alebo ovladacmi.

No mám v ntb 2 repráky + subwoofer (2.1), takže jediný, co mě napadá je, že ty nahrávací programy sbírají zvuk pouze z těch 2 a subwoofer to ignoruje a když se připojí sluchátka, nebo repráky, tak to rozpozná, že je připojená sestava 2.0 a zvuk to překládá z 2.1. Všude v nastavení zvuku mám ale nastavený stereo a ani mi to neumožňuje nastavit cokoli jinýho, takže nevím, kde co jinak přenastavit, aby to nahrávalo zvuk správně.

ked to je notebook, tak ten ma aj interny mikrofon
pytal som sa ze co je nastavene v ovl.panely-zvuky v sekcii prehravanie u repro si mozes kliknut dole na tlacitko konfiguracia a aj na tlacitko vlastnosti. A to iste mozes urobit so sluchatkami a porovnat si tie 2 sady nastaveni.

Všechny konfigurace a vlastnosti jsem si prošel. Reproduktory mám nastavený na Stereo (jinak nastavit ani nejdou), kvalita je 24-bit, 48 kHZ. U mikrofonů jde konfigurovat jenom rozpoznávání řeči a co se týče kvality, tak jsou 16-bit, 48 kHZ (DVD kvalita, vyšší nejde). U mikrofonů mám ještě Směšovač sterea, který má stejnou kvalitu jako mikrofony a nejde měnit. Jiné nastavení k dispozici nemám.

Zkoušel jsem nahrávat pak ještě zvuk přes Audacity, kde se nahrává právě přes Směšovač sterea nebo přes Windows WASAPI z repráků, a zvuk se chová naprosto přesně, jako jsem už popisoval a ukazoval v tom videu. Takže teď mám připojené externí reproduktory přes 3,5mm jack a zvuk je takový, jaký má být. Při odpojení je ale zase nekvalitní, takže problém přetrvává.

no ale když připojím sluchátka nebo repráky přes jacka a nezměním vůbec žádný jiný nastavení, tak je to najednou bezva kvalita a všechno. Ale když se přehrává z vestavěných repráků, tak je to bída. Ale jenom při nahrávání videa, jinak je to ok. Pusť si to video, tak uslyšíš, jakej je to rozdíl :-)

ked v audacity nevidis vlny, tak ries najprv to, zvysuj hlasitost. Az ked budes vidiet vlny a to nepomohlo tak az potom hladaj ine priciny. Lebo si myslim ze nahravas tak na 1bit kvalite.
Ked pripojis repraky tak sa zmeni aj hlasitost alebo aj bitova hlbka prehravania apod.

Hlasitost mám u stereo mixu na maximum, víc to nejde. I když bych to pak nahrával s vyšší hlasitostí, tak to bude tak jako tak plochý. Pustil sis to video? Díky tomu bys poznal, že nemusím řešit hlasitost, ale nějakým způsobem kvalitu, která se změní při připojení sluchátek/reproduktorů. V nastavení reproduktorů mám 24bit 48 kHz, u mikrofonu a stereo mixu pak 16-bit 48kHz. Změna tohohle nastavení se ale nijak neprojeví, stále je to stejný problém. Nahrávám bez připojeného čehokoli - zvuk je plochý. Připojím sluchátka/repráky - najednou má zvuk hloubky a je správně barevný.

Uz si kontroloval to naslouchat u mikrofonu a vypol to?

Je mozne ze tam mas niekde nastavenu upravu zvuku pre interne reproduktory, v ovladacoch alebo nejakom programe vyrobcu, alebo nejaky podobny efekt. Nieco tam nastavene urcite je inac pre interne repro a inac pre sluchatka (to je ine zariadenie pre prehravanie a ma svoje nastavenia), ked si to porovnas vsetko tak by si to mal najst.

Ok, díky za rady, všechno dostupný okolo zvuku jsem už prošel a nikde nic dalšího není, takže netuším, co by kde mohlo být dalšího. Třeba se to časem vyřeší samo, aktuálně mám připojené externí repro přes jacka a zvuk je při nahrávání v pořádku. Dokud tedy bedny opět nevypojím..