Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Objasnenie hardwaru u PS4/PS4 PRO

Dobry den, chcem sa spytat na technicke inforamcie ohladom PS4, jedna sa mi hlavne ako tam funguje ramka, teda ci ps-ko ma iba GDDR, teda ramu na grafike a ci ma aj tu klasiku ddr ako je bezne u PC.
V technickych specifikaciach je zmienene iba 8 GDDR5 a neviem sa dopatrat tej "klasickej" PC ramke.
Dakujem za pripadne odpovede.

Ok, cize zdielana pamat. A doplnujuca otazka preco toto nefunguje aj u PC, respektive preco sa to nevyuziva

# S necim podobnym se muzes setkat u IGP|APU, kde CPU (procesor) ma i 'Graficky CHIP', ktery nema svou vlastni pamet a pouziva|sdili spolecnou [RAM] (DDR3).

Podle me to sa tou modularitou neni pravda.

Predstavte si, ze by bylo na desce modularni CPU jako dnes, modularni grafika jako dnes ale bez pameti a modularni RAM, ale byla by typu GDDR5X, tudiz by se usetrilo na klasicke RAM typu DDR4, ktera by nemusela byt pritomna vubec.

Vidim tam dva problemy. Za prve na GK dnes mame 4-8GB pameti dle ceny grafiky, stacila by stejna velikost pameti, pokud by nebyla uz zadna dalsi? Ja myslim, ze nestacila a DDR4 je podstatne levnejsi nez GDDR5X, tudiz by to pocitac prodrazilo. Za druhe rychlost komunikace mezi grafickym cipem a grafickou pameti primo na grafice je rychlejsi, nez-li komunikace mezi grafickym cipem a RAM pameti, PCIe16x by teda brzdilo vykon pocitace ve 3D. Resenim by bylo zrychleni sbernic, coz by si vyzadalo dalsi naklady a zdrazeni pocitace.

Nemyslim teda, ze by to bylo levnejsi, pokud bychom chteli zachovat vykon a jak jiz rekl XoXo, ono se to u IGP pouziva uz dnes, protoze tam se to financne rentuje.