Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno je po disku nebo by to mohlo byt na desce

Chci se zeptat, mam na starem PC s deskou Gigabyte disk 2TB WD Green a jeste minuly tyden OK, vcera hlasil C5 - pocet podezrelych sektoru 17 a dneska hlasi C5 - pocet podezrelych sektoru 18, C6 - pocet neopravitelnych sektoru 1.

Je nejaka sance, ze neodchazi ten disk, ale treba zlobi radic na desce nebo tak neco. Na tom PC jsou jeste dalsi dva HDD a jeden SSD a ty se tvari OK.

O data se az tak moc nejedna, protoze dulezita jsou zalohovana na jinem PC, ale stejne by me zajimalo, jestli je to urcite diskem? Ono se jedna o to, ze bych stejne data vykopiroval na jiny disk, jenze ho musim koupit a zaroven to chci udelat jeste predtim nez bych na disk pustil nejake testy nebo ho dal na zkousku do jineho PC.
Proste, pokud mi reknete je to tak 50 na 50, tak to pujdu zkousit dat do jineho PC jeste predtim nez koupim jiny disk, jestli je to na 90% odchazejici disk, tak ho pujdu koupit prvni.

Ok, diky, pujdu koupit disk.

Premyslim o 3TB WD Blue, je to datove uloziste, hodne ruzna videa, ale i dalsi veci, takze nema cenu vic otacek, na vykon to neni a kdyz se podivam na CZC, tak ma nejmensi poruchovost hned po Seagatu, jenze ten je novejsi a urcite se jich moc neprodalo a navic 7200ot., coz nepotrebuju.

Co myslite, je dobry napad navysit ze 2TB na 3TB a ten Blue?

Kdyby to bylo řadičem na desce nebo kabelem, tak by byly chyby spíše v přenosu UltraDMA (C7).
Jinak 3TB WD BLUE je ve skutečnosti přejmenovaný GREEN (stejně jako všechny 5400RPM disky z BLUE řady).
Na datové úložiště bych zvážil řadu RED.

OK, diky vsem, beru ten BLUE 3TB.

Na CZC ma dokonce o neco mensi poruchovost a je levnejsi, zaruku nejak neresim, vetsinou mam zkusenost, ze bud to odejde do nekolika mesicu nebo po 4-5 letech nebo to jsou drzaky, takze 3 leta zaruka mnoho neresi.

Toshibu nebo i Seagate ne, protoze jsou 7200ot.

Uz je 20 podezrelejch a 2 neopravitelny.

Disky budou zitra, tak uz to pujde vse pryc.

Chci se zeptat co s vadnym diskem.

Napadlo me ho zformatovat a nahrat na nej jednorazove data, disk bych pak ulozil a nesahal na nej, tak by se na nem nic zhorsovat nemelo ne?

Vsechny data OK zkopirovane.

Disk jsem zkusil zformatovat dlouhym formatem a RAW.

Odpojil jsem ho a pres USB provedl odebrani oddilu a naformatovani dlouhym formatem a disk se ted hlasi jako OK.

Co ted?

Nejake testy od WD? Jdu na to, zitra se zase ozvu.

Quick Test Pass.

Zkusim pres noc ten Extended.

Radeji nebudu spekulovat, co delat, jestli projde i ten Extended.

Jinak nemas predstavu u 2TB disku, jak dlouho trva ten Extended test jeste ke vsemu na USB2? Jde mi o to, ze pocitac musim nejpozdeji v 6.00 rano vypnout.

Zrovna řeším stejnej případ. WD Blue 500GB. Spustím Crystal disk info a hlásí POZOR -

Počet podezřelých sektorů (C5) = 2
Počet neopravitelných sektorů (C6) = 2

Stáhnu HD Tune, ty samé hodnoty. Provedu Error Scan - vše zelené, ovšem po skenu Crystal i HD tune hlásí

Počet podezřelých sektorů (C5) = 3
Počet neopravitelných sektorů (C6) = 2

Jako poslední utilita WD oba testy (Quick i Extended) = PASS ::)

A teď babo raď, koupit jinej disk nebo se na to .... (disk je systémový a data zálohovaná)?

Ja to vyresil tak, ze jsem cast dat, co jsem na disk nahral zase smazal a ted tam dohravam nektera dulezitejsi data, kterymi disk postupne zaplnim a bude z nej treti zaloha, normalne vse udrzuju ve dvou kopiich, takze ikdyz je mozna disk problematicky az vadny o neco malo si treti zalohou polepsim. :-)