Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C disk

zdravim,uz jednou jsem tu psal,ale nemohu svuj dotaz najit,tak pisu znovu.I kdyz nestahuju,tak mi neco,zrejme asi vir bere misto na C disku.Chvili tam mam treba 10GB,za chvili uz jen 2GB a kdyz treba zacnu stahovat soubor velky 1GB(zbytek mista hlasi 5GB),tak stahovani v polovine konci a hlasi,ze neni misto.Kdyz vymazu soubory z C disku,tak porad to nestaci a je tam porad malo mista...

bežne každodenný problém,... aká je velká partícia C?
(mala by byť "minimálne" minimum 64GB, "optimálne" minimum je skôr 128GB. Samozrejme záleží aj koľko a ako veľkých aplikácií máte nainštalovaných.)

samozrejme bych typoval že "body obnovy" "pagefile.sys" a "TEMP files" sú na vine.

Ako prvé bych skúsil teda omedziť SWAP. Kliknite pravým na tento PC -> vlastnosti -> Rozšírené nastavenia -> Spresnenie -> Výkon -> Spresnenie -> Virtuálna pamäť -> C: -> a buď nepoužívať alebo omedziť velkosť.

Body obnovy podobne tento PC -> vlastnosti -> Rozšírené nastavenia -> Ochrana systému -> C: -> omedziť veľkosť. (je vhodné odstrániť všetky body obnovenia, nechať len posledný)

Body obnovy odstraň, smažou se pouze zálohy, instalované programy zůstanou. A zůstanou samozřejmě i uživatelská data, body obnovy se týkají pouze systému.
Ale lepší bude, když si zjistíš, kolik % z kapacity disku máš vyhrazeno pro body obnovy (po nějaké aktualizaci to některým lidem zazlobilo a sežralo až 60 % kapacity disku) a případně to umravníš nebo úplně vypneš.

Nie "jednou", ale viac krát som tu ja písal, že na C disku je vhodné mať aspoň tých 30 giga voľného miesta, aj viac.

Ver mi, aj keď ti niektorí budú tvrdiť, že im na windows "se vším všudy" stačí aj 30 gigpvý disk.

sice v nem mam hodne souboru postahovanych ale zda se mi,ze tech 250GB to asi neni...

"zdá sa mi" vážne? jinak súbory (dáta) patria na druhú partíciu (dokumenty, obrázky, filmy, hudba...), bežne je teraz dobrá kombinácia 256GB SSD + 1TB HDD teda SSD jen na OS a aplikace (programy a hry) a HDD na data teda dokumenty, obrázky, filmy, hudba atd.

ja mam windows 7 a mam jen jeden disk kam se ukladaji filmy apod.Mam i druhy to je Mistni disk,ale tam je pristup odepren.

kus pletiete pojem disk ako fyzický disk (hardwarový komponent - mozná máte jeden) a potom partície ktoré su nazvané ako místní disk. No odstatne "prístup odepren" nemá byť prečo.

Když kliknete na tlačítko štart a napíšete diskmgr.exe malo by Vám zobraziť kompletné rozdelenie disku na partície.

ďalšia vec je, máte v PC len 256GB disk (predpokladám SSD) a nemáte HDD? Ostatne ak je len jeden disk, jedna partícia a celá je plná, potom fyzický disk je "plný". Takže pak už len spomenuté rady so SWAPom, bodmi obnovy a TEMP...

a ešte spustite nástroj "čistenie disku".

Mohli by ste sem dať screen zo Správy disků?

[img=https://www.sevenforums.com/attachments/hardware-devices/273002d1486603765t-need-new-lappie-diskmgr.png]https://www.sevenforums.com/attachments/hardware-d evices/273002d1486603765t-need-new-lappie-diskmgr. png[/img]

Screenshot sa robí tak že stlačíte shift + prt sc a nasledne súbor nieka uložíte, ten súbor následne nahráte napríklad na postimg.org a pošlete odkaz

Napr na body obnovy sa využíva nejakých 5% z kapacity disku, čo je u teba zhruba 12 giga. Takže ak si bol na nule, uvolnil 10 giga, tak postupne ti ich zhltne systém. A to je len jeden príklad.

Jednoducho si musíš vytvoriť väčší pracovný priestor. A samozrejme si zisti čo všetko ti ho obsadzuje..