Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dlouhá doba při spouštění programů

Dobrý den,
mám takový problém, když chci spustit nějaký program, tak trvá víc jak minutu než se spustí, ať už to je cokoliv (Chrome, cmd, textový dokument.. ) Zkoušel jsem PC pročistit Antivirem (Avast) dále anti-spyware, anti-adware a anti malware. Dále jsem zkoušel Temp a Ccleaner a pomocí Ccleaneru odstranit chyby v registrech. A nevím co dál, problém přetrvává. Přiložil bych nějaké logy ale jsem začátečník. Ještě bych dodal, že když už spustím program, třeba Skype nebo Teamspeak a kliknu na odkaz, tak se mě Google Chrome načte, tak jak normálně, během několika vteřin. Předem děkuji za odpověď.

Zkus MBAM + AdwCleaner (všechno co najdou, dej smazat). Dále si zkontroluj v msconfig - na kartě Po spuštění, kolik a jakých programů se ti spouští se systémem (eventuálně sem dej screen). Chromák i po zavření asi zůstává spuštěný na pozadí, takže se pak zdánlivě spouští "rychle". Pokud něco nevíš, tučně zvýrazněné si dej vyhledat Gouglím.

Může to být cokoliv - antivir, problémy s řadičem disku, problémy s kompatibilitou, kdy se ti program z nějakého důvodu nespustil a Windows do toho zasáhly svým dohledem...

Nenapsal jsi ani operační systém, ani nějakou konfiguraci, třeba velikost paměti.

Hardware jsi myslím že by měl být v pohodě.

Os: Win 10 64 bit
Typ procesoru: Intel Core i5 (Skylake)
Model procesoru: 6402P(2.8/3.4GHz)
Počet jader procesoru: 4
Typ paměti: DDR4 DIMM
Frekvence paměti [MHz]: 2 133
Velikost operační paměti [GB]: 8
Optická mechanika: DVD
Typ pevného disku: HDD, SSD (C: 125 volno ze 225 GB D: 1,6TB volno ze 1,8TB
Počet pevných disků: 2
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1060
Velikost grafické paměti 6 144 MB

Důležitá věc: co se dělo mezi tím, kdy to fungovalo normálně a začalo to fungovat zpomaleně?
A další důležité věci: Jaký OS? Jaký HW?

Zkoušel jsem PC pročistit Antivirem (Avast) dále anti-spyware, anti-adware a anti malware.

No a výsledek? Našlo to něco?

... pomocí Ccleaneru odstranit chyby v registrech.

No jo, tak tos těm Windows asi zasadil poslední ránu z milosti. Pokud jsi čistil registry již dříve (ať už CCleanerem nebo jiným svinstvem), znáš odpověď na Tvé problémy. Pamatuj: registry se zásadně nečistí! Ti, co registry čistí, přeinstalovávají Windows několikrát do roka kvůli různejm problémům. Ti, kdo registry nečistí, jedou bez problémů a nutnosti přeinstalace několik let.

Můžeš se podívat do Prohlížeče událostí, jestli tam nenajdeš nějaké podezřelé chyby či varování.

Myslím že nic vážného jen mě občas spadnu Chrome a nebo když jsem se díval na YT nebo nějaký film a chtěl jsem ho přetočit tak mě přestal odpovídat prohlížeč přišlo mě to divné tak jsem ho aktualizoval.

Os: Win 10 64 bit
Typ procesoru: Intel Core i5 (Skylake)
Model procesoru: 6402P(2.8/3.4GHz)
Počet jader procesoru: 4
Typ paměti: DDR4 DIMM
Frekvence paměti [MHz]: 2 133
Velikost operační paměti [GB]: 8
Optická mechanika: DVD
Typ pevného disku: HDD, SSD (C: 125 volno ze 225 GB D: 1,6TB volno ze 1,8TB
Počet pevných disků: 2
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1060
Velikost grafické paměti 6 144 MB

Když jsem kontroloval Pc Avastem nic to nenašlo, když jsem to kontroloval Malwarebytes našlo toho docela dost, vše jsem odstranil a použil CCleaner.

Předtím jsem čištění registrů nedělal a budu na to pamatovat a už neudělám, takže mám přeinstalovat win ?

Díval jsem se a našel jsem, posílám screen.

když jsem to kontroloval Malwarebytes našlo toho docela dost, vše jsem odstranil a použil CCleaner

Možná by byl užitečný log (jako příloha - ne vkládat), který MBAM vytvořil.
Zkusil jsi to kontrolovat potom znovu? Nevrátilo se něco z toho?
K CCleaneru toho tady už bylo napsaného dost... Snad to nebude na reinstalaci nebo opravu systému.

Můžeš taky zkontrolovat stav systému souborů: CMD - sfc /scannow

To shrnutí je dobrý leda tak na dvě věci, jen mě teď nenapadá ani jedna z nich...

Důležité jsou chyby, které se objeví mezi tím, kdy klikneš na ikonu nějakého programu a kdy ten program naběhne. A chce to detail té chyby.

Ale vzhledem k zavšivení (Malwarebytess našel "docela dost" - to je kolik? 10? 100? 1000? A kde? Jen v Tvém user profilu nebo i ve složce Windows? ...) a použití CCleaneru vidím jako nejjistější přeinstalaci. Nezapomeň pak ovšem nainstalovat správné ovladače (z webů výrobců HW) ve správném pořadí (jako první ovladač čipsetu). Nejlepší je stáhnout si je ještě před instalací.

A pokud nepotřebuješ Javu (vidím updatovač mezi spouštěnými programy po startu), vůbec ji neinstaluj (pokud odpověď neznáš, velmi pravděpodobně ji nepotřebuješ).

Děkuji všem, co mě zde snažili pomoct. Moc jsi toho vážím poté co jsem udělal vše podle vašich pokynů, jsem ještě odstranil malwarebytes a zkus update win, restartoval PC nevím co přesně problém způsobovalo, ale myslím že už je to vše v pořádku. Děkuji moc za pomoc moc si toho vážím.