Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzání PC mezi bootem a přihlášením do Win 10 = 0x8000400000000002

Dobrý den,

už se mi to zamrznutí stalo několikrát a i DNES. Mám nyní čistě nainstalované Win 10, 64 bit a chci to vyřešit.
Jednou za čas (7-14 dní) pustím PC, nabootuje systém a zobrazí se Win 10 logo a těsně před vtupem do Win 10 (při přihlášení) zamrzne kompletně pc. Nereaguje klávesnice ani myš. Někdy to nedojede ani k přihlášení a zůstane na monitoru jen šedý obraz. Poté stačí restart přes tlačítko na skříni a Windows 10 najedou.

1) Už před týdnem jsem vyndal všechny RAM a oprášil, napájecí a datové kabely prošel.

2) Boot priority v Biosu mám nastaveno na USB, poté CD rom, poté HDD.

3) HDD priority v Biosu mám na prvním místě SSD, na kterém je systém (v příloze jako obrázek).

4) Přikládám obrázek správu disků – Disk 1 je to systémové SSD alias "C:"

5) V prohlížeči událostí záznam:

- System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
[ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}

EventID 41

Version 4

Level 1

Task 63

Opcode 0

Keywords 0x8000400000000002

- TimeCreated

[ SystemTime] 2017-04-05T15:48:57.072376600Z

EventRecordID 2883

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 8

Channel System

Computer DESKTOP-7CL10CT

- Security

[ UserID] S-1-5-18

- EventData

BugcheckCode 0
BugcheckParameter1 0x0
BugcheckParameter2 0x0
BugcheckParameter3 0x0
BugcheckParameter4 0x0
SleepInProgress 0
PowerButtonTimestamp 0
BootAppStatus 0
Checkpoint 0
ConnectedStandbyInProgress false
SystemSleepTransitionsToOn 3
CsEntryScenarioInstanceId 0

6) Sestava:

Windows 10, 64 bit, Home edition
MB: Gigabyte PH67A-D3-B3
CPU: i5-2400, 3.1 GHz
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

7) Ovladače Nvidia i Windows jsou aktualizované.

8) Udělal jsem test ba RAM přes Goldmemory na NORMAL a THOROUGH (12 a 12 hodin) = bez chyb.

9) Uděla jsem test na systémové SSD přes HD Tune = bez chyb.

10) Vyměnil jsem zdroj za nový, dnes se problém opět projevil (19.4.2017).

Nemůže to být základní deska nebo procesor? Nic jiného mě už nenapadá…

Děkuji za nápady, reakce i pomoc.

Dobrý den, děkuji za reakci.

1) Nové SSD a na něj formát a čistá instalace.
2) Instalace ovladačů poté, stáhnuté z Nvidia webu = GeForce Game Ready Driver, verze 381.65, vydání 6.4.2017.
3) Se starými ovladači jsem netestoval, už mi za tu dobu vyšly 2 aktualizace Geforce experience a ty jsem hned nainstaloval.
4) nirsoft bsod viewer = zjišťuji, moment

dump soubory nech tam kde jsou, spusť ten nirsoftí sw a kochej se.

chipset driver se instaluje vždy a zásadně jako první!
deska je starší a má skoro nulovou podporu ve win10. spoléhá se na "kompatibilní" ovladače ms, výsledek máš před sebou.
ale vzhledem k podivnému číslu chyby není úplně jisté, je-li to chyba hw nebo ovladačů.

Nainstalován Intel INF installation, OS: Windows 10 64bit, Windows 10 32bit, 10.1.1.8
Budu sledovat PC.

Zeptám se asi dost naivně, ale jak bych měl instalovat čisté Windows 10?

Můj postup byl:
1) Formát HDD.
2) Čistá instalace win 10 přes USB = media creation tool.
3) Nvidia ovladače z webu.
4) Realtek ovladače zvukovka.

* Mám tedy doinstalovat všechno z jejich webu pro Win 10 ze sekce Ovladače nebo si to už dnes Win 10 dokáže ten zbytek stáhnout sám?

= http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-ph67a-d 3-b3rev_10/download/

No, tomu programu moc nerozumím, ale u prvního dmp byly červené řádky:
dxgkrnl.sys dxgkrnl.sys+197cb8 fffff80e`9d0a0000 fffff80e`9d2fa000 0x0025a000 0xe86e41c4 27.07.2093 15:31:48 Microsoft® Windows® Operating System DirectX Graphics Kernel 10.0.15063.138 (WinBuild.160101.0800) Microsoft Corporation C:\WINDOWS\system32\drivers\dxgkrnl.sys
ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+3f8200 fffff801`c820c000 fffff801`c8a95000 0x00889000 0x58dee9f6 01.04.2017 1:44:54 Microsoft® Windows® Operating System NT Kernel & System 10.0.15063.138 (WinBuild.160101.0800) Microsoft Corporation C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
nvlddmkm.sys nvlddmkm.sys+9d92e8 fffff80e`9d800000 fffff80e`9e67a000 0x00e7a000 0x58df01bf 01.04.2017 3:26:23

u druhého dmp:

hal.dll hal.dll+395cf fffff801`7ee09000 fffff801`7ee85000 0x0007c000 0xcea0a646 08.11.2079 4:07:02 Microsoft® Windows® Operating System Hardware Abstraction Layer DLL 10.0.15063.0 (WinBuild.160101.0800) Microsoft Corporation C:\WINDOWS\system32\hal.dll
ntoskrnl.exe ntoskrnl.exe+25bebd fffff801`7ee85000 fffff801`7f70e000 0x00889000 0x58dee9f6 01.04.2017 1:44:54 Microsoft® Windows® Operating System NT Kernel & System 10.0.15063.138 (WinBuild.160101.0800) Microsoft Corporation C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe

hal a grafika:
116,124 bývají hw chyby. ale zas: kde je končí vady ovladačů a kde začíná nekompatibilita nebo rovnou vada odfláknutého krámu gigabyte.

ta deska nemá support w10 - chipset nainstalován dodatečně, jestli vůbec.
lan, usb3, audio pochází bůhví odkud.
windows tam nacpe své generické ovladače a podle svého rozpoložení je náhodně inovuje, protože jsi update ovladačů nezakázal. protože m$ není výrobcem toho hw, těžko čekat, že to bude k lepšímu.

1.průser: vadný postup instalace ovladačů
2.průser: neznámý původ ostatních ovladačů
3.průser: instalace w10 na krám bez podpory
4.průser: gigabyte

disk dát do skříně, na nějaký pokusný nainstalovat w8 nebo na co máš licenci, drivery tentokrát ve správném pořadí, jesli budou bsod pokračovat:
- když jo, vyhoď gigabyte.
- když ne, blbá podpora w10.

Dobře,

zkusím nejdříve:

1) Instalovat čisté Win 10 na zformátovány disk.
2) Před tím stáhnu veškeré ovladače pro nejvyšší verzi (win 10 či 8.1 – záleží, co bude k dispozici).
3) Po instalaci win 10 nainstaluji veškeré ovladače a zakážu automatické aktualizace ovladačů od Win 10.

Pokud bude problém přetrvávat, tak zkusím instalaci Win 8.1. Pokud nepomůže, tak jinou základní desku.

Dotazy:
A) Jak zakázat automatickou aktualizaci ovladačů od Windows, abych mohl nainstalovat vlastní instalačky od Gigabyte? Přece po prvním spuštění Windows to začne hned hledat, ne?
B) Jakou základní desku byste doporučil, když mám CPU 1155 socket (https://www.czc.cz/intel-core-i5-2400_2/85282/prod ukt) a případně bych chtěl časem i novější procesor? Bude mi stačit jedna základní deska na staré i nové CPU?

Děkuji.

Na WIN 10 by mělo stačit nainstalovat pouze tento "Intel INF installation":
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-ph67a-d 3-b3rev_10/download/
Nejdříve si ho stáhni a ulož třeba na flash nebo jiný disk. Hned po prvním spuštění nainstaluj, poté restartuj PC.
Ten druhý nebude potřeba, ale jestli chceš, tak si ho taky nainstaluj. Ale až jako druhý v pořadí. Potom ovladače ke grafické kartě.

2) Boot priority v Biosu mám nastaveno na USB, poté CD rom, poté HDD.

Tam si nastav jako první HDD a taky se před instalací podívej do BIOSU, jestli je v režimu AHCI.

a)Ano, máš pravdu. Ale většinou to jde udělat klávesou F12, kde se ti zobrazí Boot menu. Ale to je celkem jedno.
b)Není to špatný nápad. Po instalaci Chipsetu už to klidně připoj.
c)Pokud bude všechno fungovat, tak bych prozatím žádné jiné ovladače neinstaloval. Hlavně ne pro Win8.1-Ono to někdy funguje, ale někdy taky ne.

Edit: Pokud to bude i nadále nestabilní, tak to zkus jen s integrovanou grafikou.

nezkoušel bych pro desku bez podpory výrobce znovu instalovat w10, ale starší systém, pro který máš původní licenci. jde o vyloučení nekompatibility driverů. za pár dní se uvidí, jestli to jede.

1) instalace chipset driver
nesmysl "intel me,amt,..." zakazuju v biosu pokud jde, jinak ve správci zařízení
2) restart
3) instalace grafiky
4) ostatní ovladače od výrobce desky, na pořadí už nezáleží

zákaz update ovladačů (nepíšeš, jestli to padá od prvního dne instalace w10, nebo časem po aktualizacích):
https://365tipu.wordpress.com/2015/08/14/jak-ve-wi ndows-7-8-i-10-omezit-automatickou-aktualizaci-ovl adacu-zarizeni/

reg add HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching /v SearchOrderConfig /t REG_DWORD /d 0 /f

až potom připojit síť, ať tě během instalace netrápí hledání nesmyslných aktualizací.

Dobrý den, takže dnes bohužel stejná chyba po startu PC. Opět zamrzlo PC mezi logem Win 10 a nájezdem na plochu.

Nainstaloval jsem čisté Win 10, poté hned chipset ovladače, restart a instalace grafiky.
Vypnul jsem automatické aktualizace Win 10 a jen čekal.

Mám toho již plné zuby, asi půjdu cestou, že půjdu do nové základní desky.

Otázka:
Když koupím novou základní desku, musím změnit i procesor a ramky?

Co byste mi doporučili za komponenty? Děkuji.

Windows 10, 64 bit, Home edition
MB: Gigabyte PH67A-D3-B3
CPU: i5-2400, 3.1 GHz
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
RAM: Corsair XMS3 16GB (4x4GB) DDR3 1333