Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Azurová smrt

Zdravím,
napíšu zde celý příběh mého problému s ntb, nevím do jaké míry dané problémy spolu souvísí, ale řekl jsem si, že bude lepší je napsat všechny. Můj ntb je značky ASUS mám windows10. Posledních pár týdnů jsem měl problémy se zvukem. Objevilo se vždy, že zvukový ovladač není nainstalovaný. Občas pomohli nabízené Windows opravy, ale když jsem pohnul s ntb tak se ozvalo takové to repreduktorové prasknutí a ovladač byl opět nedostupný. Předevčírem se mi stal zásek na černé spouštěcí obrazovce s nbápisesem ASUS. Včera se mi ale poprvé objevila azurová smrt, nevěnoval jsem tomu takovou pozornost, ale když se po hodině objevila znovu, tak jsem si vygooglil co s tím. Zakázal jsem automatický restart a po dnešním ranním azurovém kolapsu si zapsal první kód UNXEPECTED STORE EXCEPTION. Možná jsem chybně nečekal na 100 procent a vždy provedl vypnout a zapnout a přes UNMOUNTAABLE BOOT VOLUME a NO (jedno slovo co bohuzel z fotky neprectu) CONFG INFO jsem se dostal až k tomu že WINDOWS sám od sebe nahodil nějakou nabídku a po automatickém restartu začalo vše fungovat. Neměl jsem čas se tím zatím zabývat, tak že jsem udělal vše potřebné a dal ntb spát. Po dalším spuštění se objevil CRITICAL PROCCES DENIED. Po restartování jsem se dostal Aptio setup utility s různýmy možnostmi nastavit čas a boot atd. a když dám uložit změny a konec dostanu se chvíli na černou spouštěcí obrazovku s nápisem ASUS a pak zpět do Aptio a když dám uložit beze změny tak jsem pořád v Aptio.
Můžete mi někdo prosim poradit?

neskutečně dlouhý bezodstavcový fejeton bez informací + tvořivé chápání barev.

připadá mi neuvěřitelné, že by notebuk s chybami ovladače aptio opustil bránu továrny a ani výrobce, ani kupující si toho nevšimli.
nastala ta chyba s automatickým rozesráváním ovladačů ve win10?
nebo byl dodán jiný funkční systém, a někdo ho výhodně upgradoval na nepodporované windows?
(konkrétní typ notebuku v těch 1.500 znacích čirou náhodou chybí)

napíšu zde celý příběh mého problému s ntb, nevím do jaké míry dané problémy spolu souvísí

Chtíc - nechtíc se mi vybavil text:
"Povím vám podivný příběh z války, který mi vyprávěl T. T. Taylor. Jeho hrdinou je voják a balíček karet." :-)

Asi by bylo lépe, kdybys sem dal jako přílohu soubor z C:\Windows\Minidump
Na BSOD Viewer tě neodhaduju... Třeba ti křivdím.
PS: Azurová vypadá takhle: azurová

[28704-cs-wikipedia-org-2017-04-21-20-37-25-png]

pro jistotu zkus spustit crystaldiskinfo, jestli je disk v pořádku.
jestli už ti systém spadnul 50x, spusť kontrolu disku - ta se týká souborového systému na disku.
asi by bylo vhodné nechat běžet třeba 2h memtest ... memtest.org
jsou nějaké zajímavé chyby v prohlížeči událostí? ... eventvwr.msc

S ovladači jsem si nijak nehrál. Jedná se o ntb Asus R556L

klidně ti je mohl dojebat hloupý a tupý mrchosoft, jestli jsi mu to nezakázal:
https://365tipu.wordpress.com/2015/08/14/jak-ve-wi ndows-7-8-i-10-omezit-automatickou-aktualizaci-ovl adacu-zarizeni/

prohlížeč azurové smrti se jmenuje bluescreenviewer - výpis "caused by driver" má něco do sebe.

Já si cením moc tvých rad a chtěl bych je použít, jenže já se aktuálně prostě nemůžu dostat z té šedé obrazovky aptio setup utility. Jenže znám z toho setupu pryč jen dvě cesty 1. esc 2.save and exit
Když dám první tak mi problikne černá obrazovka s podržítkem pak modrá a jsem zpět v setupu
Když dám druhou objeví se logogo asusu a systém se začne jakoby spouštět, ale spustí se pouze do setupu.
Absolutně nevím jak z toho ven

Tak, dnes po spuštění ntb. Mi ntb normálně naběhl. Chtěl jsem co nejrychleji udělat ty různé věci. Jako první nahrát ten minidump jak mě o něj iq37 žádal ale bohužel tam nebyl. Pak opět smrt Critical Procces died a ted se schrozmazduji informace a už to asi tak 10 minut je na 0 procentech