Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xeon s deskou MSI P31 Neo. Ano ci Ne

Ahoj vsem.. Mam dotaz ohledne CPU.. Jedna se o desku MSI P31 Neo-f V2. V listu podporovany CPU jsou vsechny Core Duo, Quad a Quad Extreme podporvany, ale Xeon sem tam neni ani jeden.

Pokud vim Xeony jsou nejake vyberove procesory z rady Quad.

Tedy k dotazu, muzu mit na zakladni desce Xeon napriklad Xeon E5450 ktery je stejny jako Q9550? Rozpozna to deska i pres to ze se jen jinak jmenuje?

Muzu hotam mit nebo musim poridit a dalsich 20USD drazsi primo Core Quad 9550?

Dekuji

S tou patici sem si vedom.. Proto bych koupil primo ten pro socket 775. Ja jen ze me prekvapilo ze ackoliv se vlastne jedna o stejne procesory z rad Quad, ze nejsou uvedene v podporovanych CPU,tak sem potreboval vedet jak teda.

Dale me prosim te zajima,jak nebo podle ceho poznam ze dotycny CPU ma otevreny nasobic?

otvorené násobiče u intelu má len EE séria procesorov......xeony majú inak organizované cache L1/L2/L3 a okem toho majú aj interný processor IO APIC takže vyžadujú aj hw podporu zo strany samotnej zákl.dosky,vychádzajú síce z desktopových procesorov,ale interne sú od nich trošku odlišné a preto pokial na to výrobca neprispôsobí zákl.dosku,tak v nej obvykle buď nebudú fungovať korektne ,alebo vôbec...

No.. Moc to neresim.. Jen me zajimalo zda se to da nejak poznat.. Myslim ze s chlazenim mit problem nebudu i kdybych ho pretaktoval az az.. Muj E8400 bezi v zatezi stabilne na 40°C.. Malokdy se dostane na 50..

Kazdopatne vsem dekuji za info, nez do e5460 pujdu do e5450 jelikoz 60tku uz v podpore napsanou nemam. A za 22USD, neber to..