Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seagate 1TB, ST1000DM010 nebo Western Digital 1TB, 3.5", SATAIII/600, 7200rpm, 64MB, WD10EZEX

Ahoj všem.
Který z těch dvou disků je lepší koupit,děkuji?
A poradte mi prosím ještě nějakej boxík přidělám natvrdo,do kterýho bych ten disk dal a box pak umístil do otvoru místo disketovky,děkuji.

https://www.czc.cz/wd-blue-ex-1tb/110330/produkt?u tm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=P evne_disky&utm_term=WD_Blue_EX_1TB
https://www.czc.cz/seagate-barracuda-1tb_2/200384/ produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_c ampaign=Pevne_disky&utm_term=Seagate_BarraCuda_1TB

To bude systemovy disk?

Protoze jestli jde o datovy, tak bych se z duvodu hlucnosti rozhlizel po 5400ot.

Pokud je to systemovy disk, tak samozrejme OK ten 7200ot.

Jinak je to jedno, asi je o malinko mensi pravdepodobnost, ze odejde ten WD Blue, ale pokud te statistika nema rada, tak muze odejit zrovna tak.

WD Black uz bych si osobne nekoupil, pokud se budeme bavit o 3,5" discich. Vyhoda nula nula nic a jeste jsou vic poruchove. Na system jednoznacne SSD. Jinak pokud to nebude jen uloznej disk (WD Blue 5400 nebo WD Red), tak ano WD Blue 7200 nebo i ten Seagate jsou dobre volby, u toho Seagate je tezsi rict doporuceni, protoze obecne se vic reklamujou, ale v testech vykonove vitezi a narazit na spatnej kus muzes u jakehokoli.

Mel bych tip na alternativu:

WD Black 2,5"

Je malinko drazsi, ale vykon neni spatny a hlavne tak nerve jako jeho vetsi braska. Poruchovost se moc hodnotit neda, na trhu nejake 2-3 roky. Kazdopadne te do nej nechci uvrtavat, treba neresis tu hlucnost az tak moc jako treba ja a ten WD Blue 7200 je taky dobrej, spis premyslej o tom SSD na system.

Tebou uváděný disk od WD je 5 let starý, takže před 3-4 lety bys kupoval ten samý, takže nechápu co řešíš, to jako myslíš, že najali horší zaměstnance nebo začali vyrábět na horších mašinách ten samý disk?
Black nemá cenu kupovat.
Mimochodem ten tebou uvedený disk od Seagate má ve všem lepší parametry než ten od WD (rychlost, hluk, spotřeba, zahřívání, váha). Já být tebou, tak vemu dva Seagaty, na tsbohemii je máš za 1303 Kč/kus v tuto chvíli:
https://www.tsbohemia.cz/seagate-barracuda-3-5-1tb _d251995.html
Já osobně mám dva 1 TB Seagaty (jen starší model tebou uvedeného a to ST1000DM003) a spokojenost a do Seagatu bych šel znova.