Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel a AMD

Zdravím, potřebovala bych radu - našla jsem si na netu podle svých požadavků na vybavení několik NB, ale narazila jsem na to, že většina má procesor Intel a graf.kartu AMD. Někde jsem četla, že to není nejlepší. Co vy na to?

Využívat budu pracovně i soukromě - office, internet, hudba, filmy, hry, fotky. Požadavky mám 15,6", verze WIN professional, kapacita 1TG, 4 články, aspoň na 3 USB, optická mechanika, numerická klávesnice, těm dalším technickým údajům moc nerozumím. Cenově kolem 30.000,-. A ne Lenovo.

Intel Core i7 7700HQ, RAM 8GB DDR4, NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB GDDR5, HDD 1TB 7200 otáček

Vykon bezneho desktopu na ukor spotreby maji pouze HQ procesory, bud i5 (levnejsi) nebo i7 (drazsi).¨

8GB RAM je standard.

GTX1050 je grafika na ktere uz se daji hrat hry dobre.

HDD 7200ot. je pouzitelny disk do notebooku, pokud potrebujes velky 1TB, tak asi nepripada SSD v uvahu (moc drahe a nevejde se to do pozadovane ceny) a teda pro tebe je to HDD idealni.

To je kockopes.

Intel Core i7 7500U Kaby Lake, NVIDIA GeForce GTX 950M

Asi se trochu orientujes a vis, ze u desktopu je i3 pomalejsi nez i5 a nejrychlejsi je i7.
U notebooku to neplati, u notasu je i3-U nejpomalejsi, jen malilinko vykonejsi je i5-u a zase malilinko vykonejsi je i7-U, potom je velky vykonostni skok a je i5-HQ a vubec nejrychlejsi i7-HQ.

Takze ten Acer je vyborne usporny a vydrzi dlouho na baterku, ale ma pomerne slaby vykon na hry. Naopak i5(7)-HQ ma dobry vykon, ale na baterku vydrzi mnohem mene casu.

Je na tobe pro co se rozhodnes, ale oboji na jednou vykon i dlouha vydrz proste nejde.

---

Co se tyka graficke karty, tak GTX950M je sice mozna, ale GTX1050 je dost vykonejsi. Ja bych ji urcite preferoval.

---

Ten Acer je kockopes, protoze na jednu stranu ma setrivej procesor, ale na druhou ma vykonou a ne az tak setrivou grafiku. Pritom levny neni a pokud kouknes na MSI, tak lepsi notas sezenes levneji, ale ja bych ti spis doporucoval ten Asus.

Edit:

Na objednavku, neni skladem:

https://www.alza.cz/msi-gl62?dq=4647938&catid=1884 8814

Jasny, ja planuju taky notas a uz jsem to i trochu studoval a taky mam predvyber MSI a Asus, akorat ja chci 17" displej, takze jiny typy, ale stejny rady jako ty. Ovsem u me je to jen uvaha, protoze notas planuju az na zimu a doufam, ze kartama jeste zamicha AMD. Slibujou totiz na zimu vydani mobilnich notebookovych procesoru a grafik.

Kazdopadne, pokud potrebujes mechaniku a i jinak ten Asus vsechno splnuje, tak myslim, ze lepsi volbu neudelas v tech penezich do 30K.

A AMD je dobrý? celou dobu si myslím, že za moc nestojí, a proto jsem celý výběr zaměřila na intel. Ale jak jsem se už několikrá zmínila, fakt těm technickým věcem nerozumím (a ani nechci) a proto jsem ráda za rady, které zde dostanu od lidí, kteří tomu rozumí. A při vyhledávání zadávám pouze parametry, které potřebuji.

Myslíš, že koncem roku bude lepší výběr? To si říkám už nějakou dobu, vloni jsem takhle prošvihla Toshibu. Ten můj staroušek ještě statečně pracuje, ale asi by si už zasloužil odpočinek, ale když jsem s ním byla v servisu, tak mě od toho zradili. A představa, že bych za půl roku opět hledat, mě dost děsí.

Ted momentalne pokud vyberes ten Asus (i5-HQ + GTX1050), tak vyborna volba a nemusis nic dalsiho resit.

AMD je takova slibotechna, takze kdo vi co bude v zime, to ja ti nepovim, ale ja na notas nespecham a oni slibujou, ze na zimu pripravujou notebooky s novou radou procesoru a grafik APU RyZen+Vega? Ta grafika Vega je trochu s otaznikem, zatim toho k ni moc nezverejnili. Kazdopadne ja mam cas a pockam si. Momentalne AMD nema vubec nic.