Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit výstup SVHS ve W10 na CRT TV?

Mám nastavit obraz - výstup SVHS z PC na CRT TV. Počítač je starší, 2 jádrový procesor AMD, grafika ASUS s čipem HD 3650 - 2x DVI, 1x SVHS. OS je W10. U ATI jsem do systému driver nenašel, systém použil svůj. V nastavení je TV identifikována jako Obecný ne PnP zobrazovač což lze přenastavit na Obecný TV zobrazovač. Tak i tak se mi nabízí frekvence zobrazení 29 nebo 30 Hz a rozlišení 800x600 a 1024x800. Jde mi o nějaké další možnosti nastavení které ve W10 nenacházím - obraz je do soudku a chybí kus nahoře i dole. Se stejným systémem jsem zkusil NB s SVHS výstupem a nenašel jsem jiné možnosti nastavení. Zkusil jsem starý NB s W XP a tam jsem nastavení našel - obraz do soudku vzniká jen při výstupu ve standardu NTSC, PAL všechny normy jsou v pořádku. Mohu nastavit horní dolní okraj... Čím něco takového nastavit ve W10? Kabel i TV bylo stejné ve všech případech.

Tak dobrej guláš na starej komp kde určitě nejsou pro W10 žádný ovladače je tam nacpat.Normálně se to nastavuje jenom v nastavení rozlišení monitoru/Tv.Jinak tak jako tak obraz budeš mít ořízlej kvůli tomu rámu u CRT Tv okolo obrazovky.Dřív jsem to zkoušel u High end CRT Tv přes HDMI a hnus obraz nemá to žádnou cenu.

Asi je to tak. Kdysi jsem k TV připojoval jakousi GeForce a bylo k tomu potřeba jakéhosi speciálního programu protože původní ovladač to nastavení neobsahoval. Doufal jsem že by mohl být podobný "nastavovací" SW pro W10. Asi W10 nemůžu podstrčit ovladač do W8.1, co? :-(

Nastavuje sa to tak ze pouzijes spravny ovladac, ak existuje pre dane windows.
Ak neexistuje, tak pouzijes spravne windows, pre ktore existuje spravny ovladac.

BTW. inac je uplne bezne ze sa pre TV out pouziva 800x600, ptz to je skoro podobne jak pal rozlisenie a vo vacsine pripadoch sa pre tvout pouzivalo to.

mozes si vytvorit vlastne resolution (sposob zavisi od ovladaca) mozes si tam kdesi nastavit urcite aj tych 50Hz, mozes nainstalit RUCNE nejaky spravnejsi ovladac, skus pozret aj BIOS ci tam o TVOut neni nahodou nejake nastavenie, ono tam tusim nieco byvalo. Ak to je notebook.
Ale neni normalne cpat tam W10, to by si majitel mal v hlave prebrat. Na kona sa tiez nedava stresny nosic.

Skus tento ovladac 13.1
http://support.amd.com/de-de/download/desktop/lega cy?product=legacy2&os=Windows%208%20-%2064
ak to je desktop HD 3xxx a ak mas 64bit Win. Ak mas 32bit Win tak si naklikaj 32bit Win8.

(...ale tu pisu ze mas len pouzit windows update. A potom restart samozrejme. http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Dri ver-Support-for-AMD-Radeon%E2%84%A2-HD-4000,-HD-30 00,-HD-2000-and-older-Series.aspx)
Ale ten TV vystup moze mat aj nejaky specialny ovladac od Asus, pozri si na grafike presne modelove oznacenie a skus hladat cosi aj na asus.com mozno. A hladaj aj nastavovanie USA/Europa kdesi u grafiky v spravci zariadeni alebo podobne, moze tam nieco byt, zavisi od ovladaca. A aj v CCC hladaj poriadne...