Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jazyk na facebooku

Zdravím
Jedna moje známá si hrála na facebooku z nastavením a omylem tam přehodila jazyk na toto viz příloha mě s toho na google překládače vypadlo že je to jazyk Zulu protože neumím po "Zulu" tak bych potřeboval kde je nastavení abych jí to mohl dát zpátky na češtinu nebo jestli tady není tlačítko které by to převedlo na angličtinu díky

Follow the following steps
1. open www.facebook.com
2. go to the bottom on the left side Facebook © YYYY will be written.
3. Click on any thing appears just a little right of Facebook © YYYY. this word means "language "
4. select English or double click English.
now this page will appear in english but the next pages after u login will not. for that follow the steps bellow.
4. Now login
5. Again go to the left bottom of the page
6. again click on what ever appears to a little right of Facebook © YYYY
7. Enjoy Facebook in English!

http://ccm.net/forum/affich-106556-change-my-faceb ook-language-back-to-english