Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová zostava na gaming

Zdravím vás!
Dúfam že si všimnete túto moju tému aj keď som za nadpis nenapísal otáznik a nie som žiaden známy streamer ani jutuber. Tú zostavu som si viac menej navrhol ale budem rád ak mi poradíte možno výhodnejšie cena/výkon alternatívy keďže v tom nemám vôbec prehlad. Na to ako by na tom šlapali hry sa nebudem ešte pýtať lebo grafiku plánujem zatiaľ ponechať tú ktorú mám (950) a potom kúpim niečo lepšie ale zatial sa zmierim s tým čo mám. Taktiež neviem či bude treba nový zdroj a o tom že by bolo fajn SSD viem ale to má podla mňa tiež čas.

Doska: asus-z170-a-d2905983.htm
CPU: https://www.alza.sk/intel-core-i5-6600k-d2905012.h tm
RAM: https://www.alza.sk/kingston-8gb-kit-ddr4-sdram-30 00mhz-cl15-hyperx-savage-black-d4013714.htm
GPU: https://www.alza.sk/msi-gtx-950-gaming-2g-d2922638 .htm#popis
PSU: https://www.alza.sk/enermax-naxn-enp450agt-450w-d2 35569.htm?catid=18849164

Takže, samozrejme budem rád za každú zmenu napríklad v RAM-kach lebo tam som si neni istý(hlavne pre to že som si neni istý či nemám radšej vybrať niečo s nižšou frekvenciou a lacnejšie, lebo neviem či tam bude až taký rozdiel) ale nebránim sa aj pri ostatných komponentoch. Samozrejme každá zmena bude dobrá keď bude v rovnakej cenovej kategórií :-D Samozrejme ide o PC na hranie hier a preto neviem či sa oplatí ísť do tých Ryzenov ale bol by som radšej keby to bol Intel.

Asi sme sa zle pochopili čo sa ani nečudujem lebo niekedy píšem ako maďar (no offense nikomu z južného Slovenska). Ide o to že ja PC mám a ten zdroj a grafiku by som chcel zachovať (pokial by to bolo nevyhnutné tak nie no :-D ). Ide mi o to poradiť sa, že či tie komponenty budú k sebe sedieť, niesú nejaké výhodnejšie cena/perf. a tú grafiku dokúpim vpohode potom. Nepotrpím si až tak moc na grafiku takže s tým sa zmierim :-D

Keď si chcem ponechať grafiku a zdroj, tak si chcem zanechať grafiku a zdroj :-D žiadna veda :-D
Ale teda to aktuálne PC je:

MB: GA-h55m-s2h
CPU: I3 530
GPU: nvidia gtx 950 2g
zdroj ten spomínaný hore
2x 4gb RAM

Rozpočet je tých 400 eur a berte to na alze bez DPH.
Ide mi hlavne o to vymeniť tu dosku cpu a ramky... predsalen to inak nejde takže v tom je moja hlavná dilema.

To mi prijde fakt hloupe nechat ho riskovat s M deskou, po tech problemech s Gaming Mx deskama predchozi generace bych to fakt nedoporucoval.

Edit:

https://www.alza.sk/asus-prime-z270-a-d4652672.htm ?catid=18860809

https://www.alza.sk/msi-z270-gaming-pro-d4655285.h tm?catid=18860809

https://www.alza.sk/msi-z270-tomahawk-d4652323.htm ?catid=18860809&layoutAutoChange=1

Urcite vetsi jistota nez Gaming M3 a v podobne cene.

forum-en.msi.com

Jenze najit tam ty vlakna po roce a neco se mi asi nepodari.

Vim jiste, ze problemove byly M3, M5, M7 a jeste jedna, ale mam pocit, ze Gaming Pro mezi nima nebyla, kazdopadne myslim, ze i ta Z270 Gaming Pro by mela mit sitovku Intel a uz kvuli tomu by to mela byt jasna volba pro cloveka co hraje multiplayer, pokud se teda bavime o MSI.

No to bys pak nekoupil nic asi,já co jsem pročítal u Asus ty zvukovky za který se připlácí SupremeFX S1120 jako prý kvalita,tak na CZC někdo zmiňuje nějakou sériovou vadu,mizernou Wifi atd a to se píše i na zahraničních forech,prkna za pět litrů +.Jak teď kupuju tak pročítám kde co a když si něco vyhlídnu u každýho je něco co nešmakuje,třeba u MSI celkově píše dost lidí mizerná výstupní kontrola,přijde mrtvý prkno atd,atd.:-)

Kazdopadne, kdyz teda kupujes take, tak to byla ode me dobra poznamka. :-) Qualcomm Atheros Killer sitovka je ve skutecnosti ekonomicka volba, mam ji, vim o cem pisu, pokud chces opravdu spickovou sitovku, tak jedine Intel a jak rikam, ta MSI Gaming Pro ji ma.

Zase to nehrot, nerikam, ze Killer sitovka nemuze bejt, pokud shani nekdo levnou desku, ale ty Intelacky jsou proste lepsi, at uz hardwarem nebo ovladacema, takze samozrejme musis jak pises na misky vah polozit vic veci a asi se nevybere nic ze 100%. Jen rikam, ze i sitovku bys mel brat v uvahu a kdyz budes mit dve stejny desky, na jedny Killer a na druhy Intel, tak urcite Intel, to je jednoznacne.

# Nikde jsem nepocitil, abych nekde posledni 2 roky kuprikladu Qualcomm Atheros Killer E2400 mel byt horsi jak intelackej gb, nebo typu I219V...
* Jeste k tomu, ne nejaké domaci hrani, kde vyjde ke stejnému vysledku i s Realtek, Broadcom, nebo Atherosem ..

TiP ~ To uz bychse radeji zameril na AUDIO Chip, kde bych preferoval cisty zvuk bez sumu a parazitu [img]http://www.forum.hr/images/smilies/kava.gif[/img] ..
* Killer pod Windows 10 vyrobené po roce 2014 bych se nejak nebal, nejaké drivery, s tim se potyka kazdy vyrobce, osobne se spise vyhybam ovlivnovani v prispevcich "VLASTNI PREFERENCI" jak ---.

Urcite zvukovka je dulezita!

Napriklad bylo standardni chovani, ze asi prvniho pul roku co byly Windows 10, tak Killer E2400 padal ovladac a shazovalo to Windows do modry smrti, delalo to spouste lidi, vim to, byl jsem jeden z postizenych. Intel fungoval hned od zacatku. Dalsi vec je, ze lidi co honi 144Hz, tak obvykle chteji i co nejmensi ping, zvlast ty bys to mel vedet, a pokud neni uzke hrdlo jinde, tak muze byt prave na Killer sitovce, to ze Intel je ma lepe navrzeny je proste fakt. Ale ani ja netvrdim, ze je to neco zasadniho, a ano souhlasim, ze zvukovka je i pro me dulezitejsi. Jen jsem zminil i sitovku, protoze se na to nekdy zapomina.

Mimochodem, Killer E2400 je levnejsi nez ta od Intelu co je v MSI Gaming Pro, ono to neni jen kvuli znacce. :-)

• Vidis a me to modrou obrazovku nevyhazuje, co ted ..
'MIMOCHODEM' drasi neznamena automaticky lepsi nebo vyhodnejsi..
* Killer jsem mel i na ROGaming, to vis, na ostatnich modelech ASUS nad 200euro je potkavam taktez, typicky LOW-COST, tak jako MSI X99A za bezmala 500 euro osadijou takovym sitem jak Killer, u MSI Z170 ( v kategorii 200-250Euro) jsem Killer také potkaval casto, no to je doba toto ...

vim to, byl jsem jeden z postizenych.

PS : Vlastni zkusenost beru, pro me jediné co ma vubec nejakou vahu ;-)

Já zvukovku dlabu dle mého nemůže konkurovat dedikovaný přes slot ta pidi, takže když bych koupil náhodou MB bez PCI slotu tak zvukovku tak jako tak koupím jinou,bazarový zas tak drahý nejsou a i na kterých jedu teď jsou jetý.Spíš jak si psal že se ti drbala ta MSI M3,mě přijde že jsou stejně všechny ty prkna z jednoho vrhu hodí se to do barev něco navíc a míň a BIOSi stejný až na pár úprav pro každou zvlášť,takže ve výsledku by se měli drbat všechny,někomu se něco projeví jinýmu ne.Se mě nezdá že by se na každou spec zaměřovali když maj navíc stejný vybavení a liší se jenom vzhledem a názvem.:-)

Samozrejme že mi ide teraz hlavne o to ušetriť. Nie som zarábajúci človek a už len keď som si porátal celkovu cenu tej dosky CPU a RAM som vygúlil oči.
A taká otázka, keď budem v budúcnosti chcieť vymeniť grafiku napríklad za gtx 1070 tak mám k tomu hneď kúpiť lepší zdroj?

Tyhle zdroje vetsinou umrou a nic sebou nevezmou, ale s narustajicim odberem narusta i moznost nejakeho problemku, takze ja bych to vic neriskoval a s GTX1070 ho vymenil zaroven.
Chapu, ze muze byt slozite na to usetrit, ale kdyz vezmes kvalitni Gold zdroj, teda pocitej ze to bude palka (2500Kc), tak na nem udelas minimalne 10 let, coz si myslim, ze se vyplati.

Na Fortron Blue Storm II 500W jsem dal ca 9 let,je odstavenej už ale pořád jak novej v četně Teapo kondíků.:-) Jinak pokud novej nemusí to bejt nutně zas Gold když je omezenej rozpočet.Jasný když nastanou problémy tak pak vyměnit nebo ke zmíněný GPU 1070, ale k tomu co má prostě stačí.

Zdravím vás po dlhšej dobe. Kupil som si teda to čo ste mi odporučili:
MB: MSI 270 gaming pro
CPU: i5 7600k
RAM: Kingston 8GB KIT DDR4 SDRAM 3000MHz CL15
A mám teda tu grafiku gtx 950 2G.
Chcel by som pokračovať upgradeom zdroja keďže ten starý predám so starou zostavou. Potom budem chciet už len novú grafiku ale to je hudba buducnosti čiže mi bude stačiť ked mi odporučite nejaký kvalitný zdroj do 80 eur ktorý znesie aj overclocking. Ďakujem :)