Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asusu,GB desky užší a nejdou komplet přišroubovat do case,další ojeb jak ušetřit takže kdo touží po

Tak jak tak vybírám novou desku tak nemilá věc ala Asus,týká se to prken aneb zase někdo asi hledal jak ušetřit prostě kraje nejdou přišroubovat a jsou na volno, distanční šroubky v case jenom na parádu,myslel jsem že to je jenom u tý TUF jenže omyl je to i u nejnověších AM4 jak koukám super.

ASUS TUF Z270 MARK 2 - Intel Z270
ASUS PRIME Z270-K
Asus Prime B350-Plus AM4

A GB se přidala koukám

GB AB350

Tady video jak to pěkně pasuje v case co je moc to je moc ca od 40 min,TUF má super jednu ďouru do vzduchu aby se neřeklo.www.youtube.com

Všechny to nevím chtěl jsem koupit tu TUF Z270, kupuju i7-6700k novej za 6,7 tak k tomu kvůli tý 5 letý záruce,ale tohle nechci.Někdo na to nadával na foru a pak někdo hodil odkaz že to není ojedinělí na GB když montoval,na video jsem kápnul náhodou smysl v tom nevidím prostě jenom ušetřit za každou cenu u ne zrovna levných prken.

ms nemas pravdu!

Podivej se na stare desky, napriklad i mnou vlastnenou Asus H97 Plus, kde jsou take otvory jen pro 6 sroubu a zkontroluj si, jak jsou ty desky siroke. Otvor pro sroub se nachazi nad a pod druhym slotem pro pametovy modul a deska je tak uzka, ze opravdu 6 sroubu staci a zadna rezonance nehrozi.

A ted se podivej na jednu z tech sambilionkem pastnutych desek. Otvor pro sroub je pred prvnim slotem pro pamet a tedy je zrejme, ze deska je setsakramentsky sirsi a dosahuje az tesne pred otvor pro posledni radu sroubu.

Toto je naprosty ojeb a je moc dobre ze na to sambilionk prisel, protoze si na to take zacnu davat dobry pozor.

Blbost? Už vidím jak to tam pruží když si staví každej komp doma,co takhle zapojování/vypojování napájení desky.Za chvilku to bude na 4 díry a nikdo to řešit taky nemusí když to tak nějak drží.Každýho věc ale, obhajovat odrb materiálu super mě osobně je fuk jestli to má na něco vliv, je to osraný na matroši tečka,takovou MB bych si nekoupil ani nikomu nedoporučil když jsou jiný co umí udělat věc jak má bejt.Ono jinak pak nemusí zase výrobci Case dělat ty distanční řroubky tam pak /závity) ušetří se čas,práce materiál no a co že ta deska má ty díry 9ks nutně to bejt přišroubovaný nemusí stačí bohatš těch 6 co by jste ještě chtěli mamlasové buďte rádi že tam nějaký díry máte.:-D

jirka44" Mě vadí jenom osraný prkno za 4500 nic víc,aneb zvykejte si příště budou dvě díry a zbytek si kupte plastový podložky.:-)

kolko krat tam clovek daco zapaja, aby sa bal zlomenia, ci cohokolvek ineho? raz a dost. takze o com to je?

zase necitame, ze? Si to prinajhorsom podlozis prstom, ked tam strkas ATX power ci SATA konektor.

Vibrovanie a rezonancia? Ako moze vibrovat ci rezonovat 2mm hruby niekolkovrstvovy cuprextit? Ano, aj ked ho visi vo vzduchu napr 4cm, lebo k najblizsej dierke mu este 1cm chyba? Ten material je tak tvrdy ze sa ziadne vibrovanie nekona. Navyse su na nom suciastky, co jeho pevnost dalej zvysuje. Fyzika nepusti.

Robite z toho zbytocne bububu + konspirace zvasty ze kto setril, kde a preco. Mozny problem nastava iba pri zapajani 1-3 konektorov 1x-2x za zivot tej dosky, pri jej montazi a to je riesitelne v priebehu 10s. Staci rozmyslat.

Nemá cenu to tu řešit dál,pokud budou mít dost fandů (jak je vidět maj,shiro jde do extremu rovnou to je konspirace :-) ) můžou pokračovat vesele dál 4x šroubky budou stačit taky v pohodě.Je to fuk osobně bych takovu MB nekoupil obzvlášť když je konkurence s normál ATX uchycením a ani bych takový prkno nedoporučil tečka.:-)

no take blbosti vazne nema cenu riesit.
ze 4cm plosaku dosky visi vo vzduchu a nicomu to nevadi. som pisal ze preco a ked porozmyslas, tak zistis ze riesis blbost.
ze tam chyba 1cm do skrutky je z vyssie uvedenych dovodov nepodstatne, funkcne to nic a nikoho neobmedzuje. Ale ocividne to velmi drazdi tvoje OCD a preto vznikol aj tento topic. :-)

Mas naprostou pravdu, ja na desce setril na Skylaku naposled. Priste uz jen kvalitni drahou desku a budu hodne zjistovat, aby vse bylo OK, to ojebane uchyceni je fakt sila.
A ta roztec AM4 to je taky dobrej vtip, asi vyrobci chladicu zaplatili cast vyvoje.

Tak tech 6 der je ATX a do ATX skrine to pujde, akorat proste zuzili desku takze nejsou dalsi 3 diry pro srouby. Ono by bylo vsechno OK, proce ne uzka deska na 6 sroubu, neni problem, problem je, ze deska uzka neni a pametove moduly jsou az za uchycenim a vubec bych se nedivil vibracim zvlast pri urcitem tahu, ktery by vyvolalo osazeni 4 pametovych modulu, neco to preci jen vazi.

# Proboha .. [img=http://i1009.photobucket.com/albums/af215/bowierocks/mfr_omg.gif]http://i1009.photobucket.com/albums/af215/bowieroc ks/mfr_omg.gif[/img]
* Az vam toho HW bude pod rukama behat vice, pochopite, ze takové skopiciny najdes na vsem, od grafickych karet az po zdroje (u nekterych zdroju viditelné pouhym okem), o PC skrinich nemluve a pochopite ze je je to reseni zbytecnych hlouposti a nebudete tomu a nadale venovat pozornost, jelikoz je to provoznim vlastnostem zcela jedno, nebo jde vada jedoduse odstranit ..

# Ale znam cloveka, co kdyz kupuje koblizky, tak si kazdy prohlizi a diva se kolik maji direk, taky pry dulezity :-D

Desky na 9 sroubu se sehnat daji, je jen na zakaznicich, cemu daji prednost. Ja se akorat hrozim ruznych "radcu", kteri budou netusicim lajkum doporucovat jeble desky, je zrejme, ze minimalne tady na poradne uz se to deje a dit bude, cim dal vic.

Jasny, me slo spis o ty konkretni radce, kteri to tady jeste obhajuji. Pritom cinan usetril 2 dolary, cenu samozrejme nesnizil, ale ja bych klidne koupil o 2 dolary draz, hlavne kdyz to nebude nekde osoustnute.

Nakonec ja jsem to take doted netusil a jsem rad, ze to tady sambilionk nadhodil. Proste cely tema mohlo skoncit konstatovanim, ze jsou vyrobci kreteni a ze budeme vybirat desky, ktere nejsou takto nesmyslne zkracene, ale misto toho se vyrojili obhajci vyrobcu za kazdou cenu. :-/

Treba uz vidim, jak se jeden konkretni zase bude urazet, az mu pod radu na PC sestavu napisu, ze OK, ale deska je zkracena a doporucoval bych jinou. Asi tak. :-)

Poznámka:
Už stará ASUS M5A97 R2.0 - AMD 970 má 305 x 229mm místo 305 x 244mm na které se postavilo x sestav, kolik bylo stížností na "neodpovídající" rozměr, či prasklých, vibrujících?
(dodnes to nikomu nevadilo, tak si laskavě stěžujte u výrobce a nedělejte paniku)

Ja se akorat hrozim ruznych "radcu", kteri budou netusicim lajkum doporucovat jeble desky, je zrejme, ze minimalne tady na poradne uz se to deje a dit bude, cim dal vic.

A co spravis, ked potrebujes mat nejak rozumne rozhodene PCI a PCIe sloty a jedina doska, co ich ma presne ako potrebujes ma nebodaj takyto "problem s dierami" z ktoreho sa tu ides poskladat?
Skorej by som riesil to, pretoze velka cast dosiek ma sloty rozhadzane tak, akoby to riesil retard...
Male alebo ziadne medzery medzi kartami, zvukovka ci hocico ine do PCIe x1 by prekryvalo fany na grafike, a tak sa nam karty pekne smazia natesno vedla seba. Ako u drbnutych. A ked vidim este M2 slot na SSD, ktore tiez dokazu pekne hriat, hodeny niekde pobliz grafiky, ci pod PCIe x1 slotmi, tak to je uz vrchol demencie....
Nielen, ze sa to bude smazit vlastnym teplom, ale kvoli vybratiu M2 SSD musi vybrat karty nad nim...sak preco si nepridat pracu, ze?
Aspon par vyrobcov ma rozum a da M2 slot nad grafiku, hore k CPU, takze je dostupny.

Ale jo, souhlas.

Je spousta veci, ktere se musi polozit na misku vah, psal jsem to asi do jineho vlakna.

Spis mi tu slo o to, ze nekteri tu meli snahu delat ze sambilionka blbce, kdyz proste upozornil na jeden konkretni problem, o kterem se nepise a ktery proste realne existuje. Nerikam, ze je to zasadni problem a ze prevazi jine, ale proste to je.

Takze presne jak pises, velikost desky a pocet prichytnych sroubu, umisteni M2 slotu, cip na sitovku, kvalita integrovane zvukovky, umisteni PCI a PCIe, vcetne dual slotu pro dve grafiky pro lidi, kteri to vyuziji nebo i kvalita SATA radice (Gigabyte ma problemy i s tim).

Urcite jsem na nektere dalsi mozne problemy zapomnel, vlastne treba i napajeci kaskada, taky na tom nekdy vyrobci skudli, je toho moc a asi ani idealni deska neexistuje.

Jde proste o to, zvazit opravdu vsechno pro a proti a tohle je neco co take budu stavet na misku vah.

A ked vidim este M2 slot na SSD, ktore tiez dokazu pekne hriat,

# A ty bys ho/je osadil kam ty sloty M.2 chytráku? (proc je nedat zezadu co kdyz je tam tolik mista co ?)
Ze ti blbci nad PCIexpress davají i CPU coller a zahrívají procesor co ?

Nielen, ze sa to bude smazit vlastnym teplom, ale kvoli vybratiu M2 SSD musi vybrat karty nad nim...sak preco si nepridat pracu, ze?

# Kolikrat si takovy M.2 testoval, u nebo na kolika (pocet + kolik rozdilnych vyrobcu) si meril jejich teplotu ? Kolik M.2 disku a zakladnich desek jsi zkousel ze jsi dosel k takovému zaveru ?

a tak sa nam karty pekne smazia natesno vedla seba

# To je komu nam ? Na Youtube ?
Zakladi desky certifikované pro CF/SLI ty sloty z pravidla maji 3, nebo je ten ten odstup podstatnejsi.
I na zakladnich deskach kde GK byly na sobe napatlané, nikdy nebyly tak napatlané, aby mezi nima nebyla alespon 1Cm dira.
* Navic kazdy zna provozni vlastnosti MGPU.

(nic vic, nez jaky si WEB You-Selsky rozum..)