Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soubory ve formátu XD?

Jak jsem koupil, tak prodávám: Brácha mě oslovil s tím, že dostal nabídku na CD s písničkama ve formátu XD. Má to být údajně pro nějaké klávesy Yamaha. Zajímalo by ho (a mě taky), co je to za formát, jestli se to dá přehrát něčím jiným než klávesama (nejlíp Winampem, ale pochybuju, že pro to existuje plugin...), prostě potřebuju o tom zjistit co nejvíc. Gúgl na mě vyplivnul tři prdele odkazů na xD karty, filext.com tu příponu sice zná, ale není to to, co hledám, prostě už jsem asi v koncích s hledáním, takže se obracím sem. Pomůže někdo? Napadlo mě XM, ale to asi nebude pro Yamahu. Dík za rady.

Nebudou to nejake MIDI sekvence? Ony ty Yamahy pouzivaji vlastni format a prehrat to jinde bude asi problem (cpe se to tam pres disketovku). Ja o tom vim prd, ale kamos je profi muzikant (klavesak), tak se zeptam.

BTW: najit to na guglu je fakt des :-D.