Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nehoda s externím diskem

Ahoj
Stala se mi taková nepříjemnost s přenosným HDDčkem.
Během kopírování dat jsem na něj omylem položil těžkou krabici a něco v něm jakoby zadrhlo, v tom momentě jsem krabici dal hned pryč a plotny se znovu roztočily ale něco tam slaboulince porachtávalo, díky tomu že se roztočil jsem už vyloučil že by byl kovový kryt promáčklý.
Po této nehodě jsem se ho alespoň snažil šetrně odpojit nejdříve ve windows ale to nešlo jelikož celý průzkumník zamrzl a tak jsem ho vypojil na tvrdo, teď se neroztočí vůbec a něco v něm píská, přikládám nahrávku. ulozto.cz!TBnEw2RhFhvR/record20170426174112-ogg

Nahravku pocuvat nebudem ale ak to vydava nespravne zvuky tak je ten disk pravdepodobne zniceny, na tom sa neda nic riesit. Takze kupit novy disk a data si zas nakopirovat zo zalohy resp. z originalu ak toto bola zaloha.
Ak chces obnovovat data tak jedine speci firma za 10tisic apod. a aj to je neiste ze co obnovia.
Este by som ten disk vybral z ramca, ci tam neni nahodou normalny sata disk ak je tak zapojil ho na sata napajanie, ci sa nieco zmeni.

P.S. este ked sa neroztoci vobec tak mozes skusit s nim kyvat alebo rozne ho vo vzduchu buchat ze ci sa nerozbehne.

Kúp si nový.
Aj keď si myslíš, že kryt nie je premačknutý - na 100% trochu je - svedčia o tom i tebou udávané zvuky (mimochodom - niečo z ulož to sťahovať nemám chuť!).
Platne sú už asi v háji, možno i hlavičky ani nie sú zaparkované a sú pekne pritlačené k platniam (preto sa ani odpojiť normálne nedal). A pokiaľ sú platne v háji - i dáta sú v háji - ani renomovaná firma nedokáže dáta z fyzicky poškodených platní zachrániť.