Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování OS

Zdravím, včera jsem si přinesla ntb ze servisu, kde mi doporučují přeinstalování z win7 na win10 s tím, že načítání bude rychlejší. Co vy na to?
Laicky jsem si myslela, že rychlost určují jiné parametry než OS.
Děkuji za váš názor

Servis měl pravdu v tom, že po zapnutí notebooku se OS rychleji načte. To má několik důvodů - přeskočí se BIOS, spousta služeb a programů je nastavena tak, že se načítají se zpožděním. Takže OS rychleji naskočí a pak ještě nějaký čas chroustá.

Pokud jsi s Windows 7 spokojena, pak zůstaň u Windows 7

V celku správne skonštatovali, pričom múúdro ti vypli WU.

Ale:

Ideálne je stiahnuť si zo stránok Bulletin MS iba záplaty označené ako kritické a tie raz do mesiaca, či raz za uhorský rok, nainštalovať manuálne. 95% záplat tvorí balast.

Pre svoju bezpečnosť je dôležité mať v zálohe Image (bitovú) kópiu systémového oddielu kde je vyladený, vyčistený, nakonfigurovaný OS W7.

V prípade zavírenia, pádu, spomalenia, u.s.w., spravíš obnovu z tejto čistej zálohy v priebehu pár minút do pôvodného stavu.

Win10 nestartuju rychlejsie, ale sa vobec nevypinaju ptz microsoft zacal od W8 ludi klamat tym ze tlacitko "vypnut" je len sleep, a potom su vsetci ohureni. Sleep maju aj W7, len tam sa to aj vola sleep resp. hibernacia. A po dalsej W10 aktualizacii sa tie W10 tak poseru ze prestanu fungovat uplne, a to je skvele. Nedavaj si tam ziadne 10nezmysly, nechaj vsetko tak jak je.

Aktualizace Win7 si zapni, je dobre mat aktualny OS. Nepocuvaj tie kecy. Preco takym "expertom" davas do ruky notebook?

V servisu jsem s ntb byla poprvé a vlastně mě ani nenapadlo, že by tomu ti technici neměli rozumět.
A v podstatě, když si přečteš předcházející komentáře, tak jim dávají za pravdu.
Trochu mi to přijde, jako bych zde položila otázku, jakou značku ntb si mám koupit. Jeden řekne HP, druhý DELL, třetí ASUS atd.

Je lepsie to nechat zapnute, mas to potom aktualne a zaplatane a nemusis sa o nic starat. Nevadi to nicomu neni dovod to vypinat u W7. To skor by som vypol u W10 nech sa neznefunkcnuju, ale tam sa to vypnut vobec neda.
Uz vidim ako nejaky laik chodi pravidelne na nejaky web a cita popis KB aktualizacii a rozhoduje sa ktore su kriticke. LOL.

Keby sa ti niekedy stalo ze to update sa zasekne na "vyhladavaju sa aktualizace" donekonecna a bude to vytazovat CPU furt, tak sa to da riesit, over si to ze ci aktualne po tom zapnuti ked das vyhladat ze to hladanie skonci s uspechom ze nie su potrebne ziadne kriticke. Ak ano tak neni co riesit. Ked sa to niekedy zasekne a bude vytazovat CPU furt (proces svchost) tak sa to da riesit rucnou instalaciou patricneho KB (konkretne KB zavisi ze odkedy je to zasekle).

P.S. samozrejme existuje aj urcite riziko ze MS vyda nejaku zavadnu aktualizaciu a Win prestane fungovat, ale potom sa da obnovit to bud z bodu obnoveni alebo zo zalohy oddielu ak mas apod. Ja osobne mam nastavene na vyhladavat ale vzdy sa pytat, a kukam co tam je, ale vacsinou to stejne vsetko nainstalim ptz sa mi nechce to studovat, takze to rovno mozem nechat na automaticky.

Také jsem měla nastavení "vyhledávat ale vždy se zeptat", tím jsem ignorovala všechny doporučené aktualizace a nechala stáhnout pouze důležité, ale ty jsem odklepla všechny. Někdy se stalo, když jich bylo víc, že se to kouslo a půlka se nezdařila. Ale to jsem už neřešila.
No, kdyby bylo nejhůř, bude v poradně dotaz.

Děkuji všem

V tom výběru jsou všechny zaškrtnuté a ty, které nechceš, se dají klikem označit, aby se nestahovaly. A jsou dvě nabídky - Důležité a Doporučené. A ty si myslíš, že všechny Důležité jsou současně kritické?

Když to nabídne aktualizace,tak vlevo jsou důležité-doporučené a volitelné,v přehledu to jde vybrat a zaškrtat.Čili kdyby jich bylo moc,tak to instaluj třeba jen po 5 postupně.Poslední dobou jsou ty důležité většinou jen pro Windows Defender.Tak je stahuji raději všechny,než to nějak zkoumat.

Jak jsem zmínila již výše, v servisu mi blokli vyhledávání aktualizací pro Windows. Můj dotaz byl, zda takto ponechat, či tuto funkci opět povolit.
Příspěvky jsou asi tak 50 na 50.
Nyní mě Centrum akcí upozorní na aktualizaci Windows Defender, to provedu.

ja mám aktualizace zaplé, žiadny problém,... vyťaženie CPU mávam okolo 14-26% (I7 4710HQ)... jinak pri aktualizáciach niekedy robí problém antivirus (je k ničomu, odinstalovať (Win8+), v prípade Win7 MSE), jinak ak tam máte nejaké čističe typu ccleaner, adwanced system care, nebo nejaké boostre, tak to je taky odpad.

update vytazi len 1 jadro (t.j. u 2jadra 50% u 4core 25% atd), a len pri vyhladavani, co je par desiatok sekund za den alebo este menej. Za predpokladu ze to neni zaseknute, to potom clovek raz zisti, ze mu svchost vytazuje 1 jadro a update ked si da vyhladat rucne tak vyhladava donekonecna. Alebo vo windows update ked je posledne hladanie starsie jak par dni tak je jasne ze je to zasekle. Na W7 by sa to ale nemalo srat poznam ludi s W7 ktori maju automatiku a ziaden zaseknuty update doteraz nemali.
Za to na viste to MS robil pravidelne, hajzli. Este ze uz ukoncili tzv. "podporu" pre vistu. :-)

Ja osobne som nikdy aktualizácie z win.update neriešil zmenou nastavenia. Predtým v XP, 7, 8.1 a teraz win 10 . Vždy ich nechávam na default nastavení a nikdy sa mi nestalo, aby sa ich pričinením systém spomalil alebo sa stal nefunkčným - toto si väčšinou užívatelia spôsobujú sami a nakoniec to zvalia WU.