Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová DVD mechanika

Zdravím vás všechny. Chtěl bych poprosit o radu. Rád bych si koupil novou DVD mechaniku (na čtení a vypalování DVD ale i CD). Nějak moc tomu nerozumím a proto bych se chtěl zeptat vás, na co se mám při výběru zaměřit, na co si dát pozor a kdyby to šlo, byl bych rád kdyby mi někdo doporučil nějaký dobrý model za dobrou cenu.. Díky předem za odpovědi.

To že mám kupovat co mi pasuje do mojí desky mi vykládat nemusíš. Já myslím že není trestné se zeptat, já to nevím, tak se zeptám ne? Taky logické. Mě jen zajímalo co by to obnášelo kdbych ji tam chtěl, když už mi jednou bylo řečeno že ji jen tak do nějakého pc nezapojím..

Ako ti mame napisat aku si mas kupit mechaniku ak nam nenapises aku mas dosku? ATA ti nepojde zapojit do dosky ktora nema ATA (alebo ktora ma uz vsetky ATA obsadene), SATA ti nepojde zapojit do dosky ktora nema SATA.
Ked prides na benzinku a opytas sa ci mas tankovat benzin alebo diesel myslis ze ti pumpar odpovie? Je jasnovidec? Ach jo. Ale nenapises sem co to mas za dosku a kolk okonektorov tam mas volnych ale budes radsej placat nezmysly.

Ne? tak se nauč číst.. Na začátku jsem psal že potřebuju na IDE konektory a kolega předtím už mi poradil, na tohle jsem se ptal jen pro zajímavost jestli sis ráčil všimnout.. Jinak dík za radu, teď už to vím.. mám v pc jen IDE konektory, což jsem věděl už před tím, jen jsem nevěděl že tam nemám ATA ani SATA.

"ATA konektor" je to iste co "IDE konektor". Siroky, 2rady kontaktov, 40pinovy.
Ak nemas na doske SATA konektory tak tam SATA disk/mechaniku nestrcis, logicke, nie? Nechapem na co sa teda vlastne pytas "pre zaujimavost". Ta tvoja otazka totiz vyzerala tak ze si myslis ze ATA strcis vsade a SATA len niekde, co nie je pravda. Najnovsie chipsety su uz tusim bez ATA (maju len SATA). Alebo uz dlho sa robia dosky len s jednym ATA a teda moze byt uz plne obsadeny, v tom pripade by bol ATA disk/mechanika problem a SATA by nebol problem. Tolko k otazke pre zaujimavost.

Ptám se proto že jsem nevěděl že tam SATA konektory nemám!!!! Už jsem tu jednou psal že tomu nerozumím! od toho tu poradna je ne aby se každý zeptal na co potřebuje? Já vím že ty jako profík to nedokážeš pochopit, proč se ptám..Já jsem totiž nevěděl že nějaké SATA konektory jsou, proto jsem se na to ptal co bych musel vyměnit aby mi taková DVD mechanika šla.. Takže teď už vím co jsem potřeboval. Asi jsem špatně tu otázku položil.

SATA konektory nemam.. a ATA momentálně volný nemám, ale to DVD chci dávat místo CD-romky která dosluhuje, takže se uvolní.. To snad můžu prohodit ne? A tu základní desku zjistím, vím že je to Asus ale přesný typ nevím:-)

Ano namiesto CDROM to kludne mozes dat. Na kazdy ATA konektor/kabel sa daju dat 2zariadenia takze pravdepodobne mas este aj volne konektory na kabli (ak su na kabli dve zariadenia treba spravne nastavit master/slave prepojky, jedno na kabli bude master a druhe slave. Ak je na kabli len jedno zariadenie musi byt na konci a nastavene na master (alebo alone/single)).
Na rozdiel od ATA, na SATA konektor sa da pripojit len jedno zariadenie.

Nemusis zistovat dosku ak vies ze tam mas ATA (ak tam mas staru CDROM tak je to starsi PC (aspon niekolko rokov) a teda tam bude takmer urcite len ATA).