Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdileni PC s vice uzivately - jak ostatnim omezit prava ( program)

Dobry den, nevim jestli jsem zrovna ve spravne sekci, kdyztak me opravte a prispevek prehodim. Brzy budu sdilet svuj pocitac s vice lidmi, ale protoze nechci abych musel kazdou chvili reinstalovat windows, obnovovat smazane soubory, atd., tak bych rad nasel nejaky program, kde bych mohl vse detailne nastavit. Mam vytvoreny ucet hosta, ale to mi nestaci, chtel bych ho nastavit opravdu treba jen na internet a tot vse. Navic mi vadi sdilena plocha, moznost prochazet me soubory, atd. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti? Diky za vsechny rady.

Konkretne se moc neda poradit, ono ani neni co, ale Windows umi normalne uzivatelska prava, tkaze se do tve slozky mimo administratora pocitace nikdo nedostane, kazdy uzivatel mimo admina je obycejny "user". A pak uz pridelis (prideli administrator) userum prava, kam potrebujes.

Na zlozku kde mas svoje subory si nastav opravnenia pre seba alebo pre Administrators, a nebude sa ti v nich hrabat nikto iny. Predpokladam ze hostia nemaju moznost nabootovat si linux z CD/USB apod, prip. sa da zaheslovat aj bios a obmedzit bootovanie)
Neviem co este sa ti nedari.

na tom pc by musel být jediný administrátorský účet, používaný klidně jen pro správu a instalaci.

všechny ostatní uživatelské účty musí být omezené = ze skupiny users, jinak si na přidělování jakýchsi práv jen hraješ a ztrácíš čas.

guest účet je nesmysl: to je tak pro procházející surfovače v kavárně, ale není to použitelné k práci.

ano, admoš může procházet vše, respektive si dokáže přidělit práva.