Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrebujem rozšíriť wifi a neviem či AP, alebo Extender

Vopred sa omlouvam, ak už niekde táto téma je riešená. Ale mám nasledovný problém: v jednej miestnosti mám wifi router (som pripojený wifinou od providera a do routera mi ide lan, či WAN?) Na router mám lan pripojenie 4 zariadenia a potrebujem pripojiť PC vo vedľajšej miestnosti. Uvažujem potiahnuť domácu wifi pomocou AP, alebo extendera. Neviem aký je medzi týmito zariadeniami rozdiel, čo sa týka ich použitia v mojom prípade. A ešte jeden dotaz: v špecifikácii ap, alebo extendera a je uvedený LAN port. Zaujíma ma, či je to možnosť pre zapojenie menovaného Pc, alebo je to vstup? Ďakujem vopred.

Extender je WiFi->WiFi, to ti nepomoze. (LAN je tam asi len na konfiguraciu, zavisi od modelu si pozri navod)

Mozes strcit do PC wifi kartu alebo USB WiFi, alebo si potiahnut LAN kabel cez stenu (lepsie).

Mozes pouzit zariadenie ktore vie mod "klient" a to potom bude chytat wifi a mozes ho spojit s LAN v PC, ale neni to vhodne ptz je to drahe a v tomto pripade nezmyselne si myslim.

Ďakujem va, nečakal som takú rýchlu odpoveď. Takze- wifi router je u mňa router, kde zvonku je kábel a cez lan pripájam Xbox, PS4 a cez wifi mi idú tablet a mobil. No a chcem pripojiť aj Pc, doteraz som to robil tak, že som rozmotzl 10metrovy kábel a pripojil som sa lan, ale práve preto chcem zosilniť wifi a nejako to prehodiť na lan do Pc. A prečo, lebo je nechcem búrať stenu a nechcem furt ťahať kábel. Ten adaptér wifi pre Pc znie dobre. A ten AP nie je riešenie??

kabel jde natáhnout v liště.

věčně sem chodí herní pařmeni, co loví wifi na mobilu a očekávají za 2-3 zdmi příjem bez poklesu rychlosti i bez zvýšení pingu.
ale to se kvůli poškození signálu útlumem, odrazy z více směrů a zarušením od sousedů jaksi nekoná a oni se diví.

externí ap (v režimu client) má sice výhodu, že příjem wifi není stíněný vlastní pc bednou.
ale usb adaptér se dá připojit přes krátký prodlužovák (a nesmí to být pidi typ bez antény).
režie usb přenosu je u dnešních chipsetů a cpu bezvýznamná, wifikarty do pci slotu (stíněné casem) už nemají smysl.

lan kabel ještě nevyhazuj, až tě wifi zklame, budeš se k němu vracet.