Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 Creation update - Pomalý internet

Takže dnes o mesiac neskôr sa mi stiahla Windows 10 Creation update, stiahla a nainštalovala sa mi v rekordnom čase, všetko trvalo tak 20 minút. Po inštalácii všetko fungovalo aj chyby čo som tu riešil v ostatných vláknách, problémom je že internet mi trhá anti-rýchlostné rekordy. Sťahoval som novú verziu CCleaneru a inštalátor ma 45 MB, max rýchlosť bola 23 kb/s. Chcel som si tiahnúť aktualizáciu iného programu inštalátor má 100 MB a dám sťahovať rýchlosť je 48 kb/s a doba sťahovania 3 hodiny. Moje internetové pripojenie je 1 Gbit/s takže táto rýchlosť nedáva zmysel. Poradíte ako vyriešiť túto lapáliu, pred tým som skúšal googliť ale nič. Keďže som prešiel zo staršej verzie windows 10 na novšiu, ovládače internetu sú pre windows 10.

Vyčistiť bordel čo po sebe zanechávajú aplikácie, niekedy až 4 GB bordelu. Ovládače som nainštaloval ručne zo stránok výrobcu, moja doska je Z87-K a zo stránok som stiahol ako ovládače k doske, disku, internetovej karte, iba pôvodný ovládač je starší, po predošlej aktualizácii robil problémy zo zvukom a tak som tiahol novší ktorý fungoval z novou aktualizáciou windows 10. Problém je že nový ovládač internetovej karty funguje rovnako ako ten starý.

ccleaner je rozesírač systému - jak tu právě demonstruješ na nefunkčním pc.

Vyčistiť bordel čo po sebe zanechávajú aplikácie, niekedy až 4 GB bordelu.

někdy není vždy, není to u každé aplikace - nejsi jediný na světě, kdo něco instaluje.
něco umí vyčistit přímo windows, to by mělo stačit, pokud nemáš obsesi instalovat 10 kravin za týden.

zatímco obhajuješ ccleaner, zapoměl jsi kvůli čemu máš problém: v jakém stavu jsou ovladače?
pořadí instalace neznáš, co jsi instaloval jen tušíš - ten ovladač k disku bych chtěl vidět.
kolaps u síťovky a konflikt verzí naznačuje, že instalace byla spíš loterie.

jestli to z toho není dost jasné: problém není v ovladači síťové karty.
ale je to tu teprve po tisící, chápu že pro někoho je to novinka.

pozn.: avast a win10 není dobrá kombinace.

Ja viem ako sa inštalujú ovládače, problém je že že cd inštalačka win10 takto nepostupuje, sama nainštaluje po inštalácii systému aj ovládače, a behom dlhej úvodnej obrazovky stihne nainštalovať aj najnovšie aktualizácie a plus požiada aj o inováciu systému na novšiu verziu.
Väčšinou postupujem takto:
0.Počas inštalácie nabotujem SATA ovládače
1.Ovladač základnej dosky Z87-K
2.Ovladač grafickej karty AMD
3.Ovládač Audio Realtek
4.Ovladač Lan Realtek
Poraďte ako inštalčke zakázať aby inštalovala ovládače sama. Tu je komplet inštalcia http://www.zive.cz/clanky/jak-nainstalovat-windows -10-navod-krok-za-krokem/cista-instalace-windows-1 0/sc-3-a-179228-ch-98555/default.aspx

sama nainštaluje...

pardon, w10 se štítím, nevím co má údajně jinak.
nicméně síťový kabel před instalací snad dokáže odpojit každý. já si určím, jaké ovladače tam budou.

ten postup instalace je ok. jen nevím, co si představit pod bodem 0) u novějších win, třeba win10.
mě takový postup funguje (95% intel). když chci mít jistotu, dávám po 1) nebo 2) restart. pak nikdy nemám potíže s nekompatibilitou nějakého ovladače a s režimem síťovky.

https://365tipu.wordpress.com/2015/08/14/jak-ve-wi ndows-7-8-i-10-omezit-automatickou-aktualizaci-ovl adacu-zarizeni/

ještě k logu hijackthis -> zakázat tuto službu:
O23 - Service: Bonjour Service - Apple Inc. - C:\Program Files (x86)\Blizzard\Bonjour Service\mDNSResponder.exe

výrobcem grafiky není ms, teddy ani nemá co instalovat ovladače - tím spíš u externích/dedikovaných grafik, kde na výkonu záleží.

REGEDIT4

; neinstalovat ovladace z webu Winupdate
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching]
"SearchOrderConfig"=dword:00000000

toto je jedno z prvních nastavení, které mám hned po instalaci systému.

dál to vzdávám. co mělo smysl jsem už napsal.

Uz si tie windows skusil znova restartovat? (ne vypnut, restartovat.)
Naco stahujes cleaner? Potom si s tym rozosieras windows a divis sa ze nic nefunguje. Aplikacie nezanechavaju ziadnych 4GB, to sa ti len nieco snivalo.

Skontroluj si v centre sieti u stavu pripojenia ze ci nenabiehaju data, ak ano tak to nieco furt taha. Skontroluj si sekciu windows update ze ci je to tam uz ukoncene. Skontroluj si ctrl-alt-del spravca procesov - vykon - vytazenie siete.
Odinstaluj vsetky antiviry a restart.

Na pomalom notebooku sa stiahne súbor za 10 minút, notebook podporuje iba rýchlosť 100 Mbit/s zatiaľ čo na pc je už karta podporujúca rýchlosť 1Gbit/s a neexistuje že na notebooku z úbohou rýchlosťou pripojenia sa stiahne za 10 minút a v pc zo superrýchlim pripojením za 3 hodinky, jeden a ten istý súbor. Pripomínam že ide o to isté pripojenie, cez ten istý wifi modem.

C:\Users\TomaÜ\AppData\Local\Microsoft\OneDrive\On eDrive.exe
C:\Users\TomaÜ\AppData\Local\Facebook\Games\Facebo okGameroom.exe
C:\Users\TomaÜ\AppData\Local\Facebook\Games\Facebo ok Gameroom Browser.exe
- to su 3 viry alebo si to nebodaj instaloval vedome? exe v appdata nema co hladat.

Avast odinstaluj a restart, nejaka zmena?

To nie sú víry, windows zrejme naozaj tie programy nainštaloval zle.

Prvá aplikácie je OneDrive a ďalšia je aplikácia Facebook Game Speed, prehliadač určený pre hranie online hier bez rušenia nejakých zbytočných doplnkov. Ale mali by byť nainštalované v program Files.

některé programy takto ojebávají zabezpečení windows, aby šly spustit i s omezenými uživatelskými právy.
používají stejnou cestu ke spuštění, jakou se po letech konečně naučili využívat kinderhaxoři pro malware.

- - - -
co ta parazitní služba bonjour? jak má asi fungovat dns, když se windows pokouší udržovat svoji dns cache, do té se mu montuje antivir (obvykle špatně), a teď třetí neschopná služba od apple?