Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přehrání windows 8.1

Ahoj,

chtěl bych si v notebooku vyměnit HDD za SSD, ale nejsem si úplně jistý jak přehrát systém. Mám Windows 8.1 a notebook Lenovo y50-70. Jak bych měl postupovat, nevíte o nějakém návodu krok po kroku, nebo například videu ? Děkuji.

Dával jsem ten samý disk do stolního PC,jen 250Gb.A jelikož si dělám zálohy,tak jsem neklonoval,ale obnovil pomocí Acronisu na SSD disk zálohu a pak přeinstaloval Win10,kvůli zavaděči.Starý disk jsem smazal pomocí diskpart(návod dále) a používám na zálohy.
Hned v tom prvním obrazu průvodce instalací podrž klávesu Shift a klepni na klávesu F10. Mělo by se ti objevit okno s příkazovým řádkem, kde zadáš tyto příkazy:
1. Diskpart (a poté klepneš na enter)
2. List Disk (a opět klepneš na enter)
V seznamu disků bys měl vidět HDD nebo SSD a flešku, disky bys měl rozeznat dle jejich velikostí.
4. Select disk 0 (za tu mou napsanou 0(nulu) napíšeš číslo odpovídající disku, na který budeš chtít nainstalovat systém) a opět klepneš na enter
5. Clean (klepneš opět na enter a počkáš až se vyčistí disk)
6. Exit
7. Exit
Tím se zavře okno příkazového řádku a ty můžeš pokračovat v instalaci W10. V okamžiku, kdy se ti objeví tabulka s disky, označíš ten disk, který budeš vidět jako nepřidělené místo na disku.. dole rozklikneš možnosti a klikneš na "Nový".. odklikneš "Použít" a tím odsouhlasíš jeho velikost pak o.k... instalátor tě bude informovat o tom, že vytvoří další oddíly, klik na o.k. a pak už jen klikneš na další a započne proces instalace Win10.