Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Router TP-LINK TL-WR1043ND dead?

Ahoj,

dnes jsem instaloval novy firmware dd-wrt na router TP-LINK TL-WR1043ND. První instalace byla v pořádku. Ale nemohl jsem se na router připojit přes ssh ale jen přes telnet. Dočetl jsem se ze to muže byt spatnou verzi firmware. Proto jsem zvolil novejši verzi. Po teto instalaci router přestal naprosto komunikovat. Pc nedetekuje žádně připojeni do jakéhokoliv slotu. Jako by vůbec nebyl připojen. Reset tlačítko nijak nereaguje. Postupoval jsem přesne podle návodu konkretního routeru. Zkoušel jsem ho vypnout na delši dobu. Když je připojen k siti tak blikají diody pro slot 4321 a WAN co 5 sekund. A jemně na milisekundu bliknou všechny. Router ma usb port ale netuším jak a jestli lze nainstalovat novej firmware bez toho abych s routerem promluvil. Nějaké rady?

Dekuji

Nereaguje ani na to. Tak asi do srotu.

Jinak je nejaky zpusob jak tomu predejit? Jasne, neposrat to a pouzit funkcni firmware. Jenze to jsem si myslel i o tomhle. Jde nejake bezpecne otestovat jestli ten firmware bude fungovat?

Kazdopadne diky odpovedi.

Pouzit router, ktery nema s firmware problem. U TP-Linku je problem s revizemi routeru, musis presne vybrat firmware pro konkretni revizi routeru. Jeste to navic byva rozdelene podle oblasti (EU apod.)
Neaktualizovat firmware v routeru, pokud k tomu nemas duvod. Tobe to pred tim fungovalo a jak jsem pochopil, problem nastal az po prvnim upgrade.

Pane Fiala moc děkuji za odkaz na oživení tohoto routeru.

Před třemi roky jsem zkoušel do něj nahrát alternativní firmware DD-WRT, ale už nenajel. Jelikož ale nerad vyhazuji věci, tak mi tu ležel mrtvý. Nyní ale opět žije!
Mám sice dávno lepší router, ale tento se ještě někdy může hodit.

Díky

DD-WRT používám s úspěchem a bezproblémově na TP-Linku ... zejména WR1043ND. Je jen potřeba si dát pozor na verzi firmware. Naopak se mi podařilo zmíněný router "briknout" díky openwrt a to tak podobně, jak popisoval tazatel ... ale TFTP nezabralo. Nakonec jsem jej rozchodil přes sériový port a terminál. Ale není to zrovna jednoduché. Někde na inetu je o tom stránka.