Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompilace a publikování appky pro iOS

Zdravím, měl bych dotaz ke kompilaci mobilní appky pro iOS.
Je nutné mít ke kompilaci a následnému publikování appky na App Store i nějaké zařízení s iOS?
U Androida stačí appku ve vývojovém prostředí zkompilovat a po registraci na Google Play appku publikovat (ani nemusím žádné zařízení s Androidem vlastnit).
Jak celý proces probíhá u iOS a publikování na App Store?
Děkuji za informace

# Nevim jaké prostredi pouzivas, ja jsem se stim setkal u Unity (IOS SDK), ke kompilaci primo zarizeni nepotrebujes, zarizeni se pouziva az kdyz chces kompilovat (deployer) urcitou aplikaci Remote|Device, StoreKit API ti neco rika ?..
* Navic aplikace jsem tvoril spise pro WPhone, kde MS ma ke stahnuti jeho virtualni prostredi/verzi.
TiP ~ Apple devloppeur : developer.apple.com