Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po výměně HDD nejde nainstalovat nový windows.

Zdravím.
Byl jsem nucen vyměnit na svém notebooku ASUS K73E harddisk (starý odešel).
Jelikož na stolním PC nemám CD mechaniku, snažím se do notebooku dostat windows přes flash disk.
Jenže.. Včera jsem z flashdisku nainstaloval windows 10, fungoval, několikrát jsem notebook zapl i vypl, ale byl problém sehnat na win 10 ovladače, tak jsem se chtěl vrátit k win 7.
Chtěl jsem notebook normálně zapnout ale už nenajel.
Mám nastaveno bootování z flash ale vždy najede jen logo ASUS a pak černá obrazovka a vlevo nahoře blikající kurzor.
Co se mohlo stát? Je nějaká náprava?
BIOS nemám nijak zaheslovaný, boot z flash ale nereaguje.
Zkusil jsem z flash nainstalovat znova win 10, pak win 7, ale flash nenačetla.
Pak mi jednou načetla WIN XP, ale ten nahlásil chybu, že se bojí poškození hardware, takže se ukončil.
Teď už nenačte nic.
Děkuji za případné rady

# Ta blikajici carka znamena, ze ceka.
"A na co ceka ?" Ceka z ceho cist, z pravidla takle ceka pri spatném nastavni 'Poradi'/*BOOT.
*V BIOSE najdes pod polozkou BDP : Boot Device Priority.

TiP ~ Pred instalaci, v BIOS desaktivuj <SECURE BOOT> a instalacni médium spust|vyber z <BOOT MENU>, do kterého se dostanes klavesou [F10].
* "MUSIM POUZIT BOOT MENU?" Nemusis, muzes jit pres nastaveni poradi BOOT a nastavit prvni v poradi USB|Extreni (Removable device) zarizeni, tuto volbu bych po intalaci opet desaktivoval a misto neho zadal HDD na kterém je/bude tvuj OS, k predejiti BOOT z pri presenci USB pri kazdém spusteni PC..

S notebookem Asus je občas sranda a jeden takový vlastním a píši právě z něj - tou slabostí je Bios, který ač umožňuje boot flash disku, tak tento poté nevidí pokud překračuje hodnotu, kterou bios zná jako nejvyšší, pokud opomenu v USB externí disk 1GB, vůbec při restartu nenaběhne a sekne se, pak musím vytáhnout i baterii a disk flash pro boot vybrat.

Pro boot coby fyzický v boot sekvenci, cca do 8 GB USB ho vidí, vše vyšší hodnoty nikoliv. Radou tedy je instalační USB cca 4GB co již asi nejde sehnat a nespolehat na výběr boot rychlého výběru (klávesa Esc) coby USB - nenačte se. Ale v boot přes F1 či F2 při restartu vybrat ručně USB co by fyzický disk ovšem mít instalační USB nižší kapacity, vybrat a potvrdit uložení nastavení a restartovat.

Ano pro upgrade z živého Win to z USB pro vyšší kapacitu funguje, pro čistou instalaci z USB vyšší kapacity nikoliv.

Útěchou budiž naprostá spolehlivost těchto notebooků, kterou nepřežijí jenom disky.

Snad je to popsáno srozumitelně.