Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladič procesoru

Zdravím, potřebuji si ke svému i3 3240 procesoru pořídit nějaký nový chladič do 500 kč. Základní deska je ASRock H61M-DGS, socket 1155. Problém je, že na chladič je v PC poměrně málo místa.
Preferoval bych kdyby jste mi někdo poradil chladič kompatibilní i se socketem 1151 kvůli budoucímu upgradu PC. Procesor nebudu taktovat. Předem děkuji všem za rady.

tak především nikdo ti nebrání změřit, kolik máš nad deskou místa.
půdorys chladiče je na boardu zakreslený, ten snad výrobci umí dodržet.

je hned vidět, že i3 3240 není nejtopivější procesor, takže chladič můžeš klidně vybírat podle vzhledu, 55W uchladí kdeco.
pro vybraného favorita zajedeš na stránky výrobce (google znáš), ten by měl vypsat rozměry.

Asi kdo má tady vědět, co znamená -

PC poměrně málo místa.

Jinak, pokud máš od procesoru k bočnici alespoň 140mm, tak to řeší -

SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024/580,-

nebo levnější s menším výkonem -

SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012/440.-

(oba dostatečné na procesory do TDP 90(W) s rozumným "kraválem")