Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno špatná lokace PC v síti

brý den. Od soboty mám takový problém s lokací PC v síti. Ačkoliv server ipinfo detekuje mou IP adresu jako pocházející z ČR a souhlasí i poskytovatel Google lokace mě na základě internetové adresy lokalizuje do Ruska, Zobrazují se mi i ruské reklamy, google.com se přesměrovává na google.ru a nemohu přehrávat geograficky omezená videa. Stejná je situace i když zapojím do sítě jiné PC. Když naopak PC připojím do jiné sítě, problém zmizí. Server Google. ru je podle prohlížeče zabezpečený a ověřený Google Inc. Hosts file se mi zdá v pořádku, localhosts 127.0.0.1 a ::1. Dále mám ve složce etc soubory Imhosts.sam, networks, protocol a services. Zkoušela jsem Kaspersky, Malwarebytes, Avast antivirus v diagnostickém režimu a spyware terminator, trojan remover, eset online scanner a tdss killer v běžném režimu, ale problém nezmizel. Ještě mě napadlo zkusit nějaké live distro linuxu a zkusit, jak se síť bude chovat tam. Myslíte, že se jedná spíše o problém na straně poskytovatele či neodhalený virus? Jinak PC běží celkem normálně bez problémů. Jedná se o notebook HP Probook 4550s a OS windows 8. Děkuji za odpověď.

Moc se v tomhle nevyznám, ale ještě bych pochopila, kdyby měla ruskou lokalizaci v případě, že by v informaci o ip adrese bylo napsaný, že pochází z Ruska a je registrovaná na poskytovatele, ale už nepochopím, proč si síť „myslí“, že jsem v Rusku, když i web myip mě lokalizoval do ČR.

Zde jsou výsledky geolokace z několika serverů: ip fingerprints čr; ip2location ČR; IP tracker ČR; infosniper.net ČR; whatsmyipaddress.com ČR, MyIP ČR; ip infodb.com čr; network whois record přes ipinfo.info ČR ani jeden, co jsem zkoušela mě nedal do Ruska, jen Google hlásí tohle : Варна, Čeljabinská oblast - Z internetové adresy

IP adresy docházejí, takže poskytovatelé internetu skupují volné rozsahy odkudkoliv.
To, že některé lokátory identifikují tvou adresu jako ruskou a jiné ne je jen o tom, jak staré informace používají.
Google to prostě jen bude trvat o chvíli déle než se k němu informace o převodu rozsahu dostane.
Zatím můžeš požádat svého poskytovatele, aby tě zatím přesunul na rozsah, který je v pořádku detekován.

Možná se ptám blbě,ale dá se stejným způsobem vysvětlit i to, že nomohu přehrávat videa, která nejsou dostupná mimo území ČR? Mě to připadá jako problém celé sítě ne jenom Googlu. A potíž je v tom, že žádný lokátor neidentifikoval mou adresu jako ruskou. Ještě jsem zkoušela nástroj Traceroute. Nevypadá to, že by nějaká komunikace šla přes Rusko nebo do Ruska.

Pokud jsou ta videa na Youtube nebo ty sluzby pouzivaji Google jako lokator pozice, pak to s tim souvisi.
Oni nebudou trasovat IP, pres co a odkud jde - to by nebylo mozne z casoveho ani kapacitniho hlediska, ale pouziji databazi. A v databazi je ta IP uvedena v Rusku. Az se to zaktualizuje, bude v CR.
Zatlac na providera, aby to dal do poradku.

Ještě jedna upřesňující informace. Když jsem nainstalova Kaspersky antivirus a Secure connection, tak firefox chvíli házel hlášku o špatné konfiguraci a nemožnosti pro tento certifikát přidat vyjímku a z důvodu ochrany dat zamezil připojení. Nejspíš to mělo přímou souvislost s instalací antiviru, protože před instalací ani po odinstalaci už se hláška neobjevila. Bohužel přesné znění té hlašky si nepamatuji. Myip taktéž lokalizuje moji ip adresu do čr.

Antiviry se v současné době začaly montovat do něčeho, na co by rozhodně sahat neměly, což se u spousty uživatelů projeví tím, že jim prohlížeč zobrazí hlášku o nezabezpečeném spojení.
Nevím co je k takové debilitě vede. Místo aby problémy řešili, tak je vytvářejí.

A neměl by poskytovatel, pokud to byl opravdu jeho záměr, o kroku jako nákup IP adres a tak z Ruska předem informovat e-mailem? Není to velký poskytovatel a měli by vědět, že to může způsobit problémy. Každopádně děkuji za rady.

Pokud by to bylo v PC, tak by se síť chovala na jiném PC normálně, ne? Navíc žádný z těch programů si s tím nedokázal poradit, bod obnovení taky nepomohl. To by musela být zavirovaná celá síť ...jak v tomhle případě postupovat To jsem nevěděla, že může být zavirovaný i router Dá se nějak zkontrolovat samostatně, nebo musím kontaktovat providera? Nevím jestli by ten boot linuxu pomohl odhalit příčinu...málokterý vir se zaměřuje jak na windows tak linux. Problém je, že se mi do toho příliš nechce...pro antivirovou kontrolu s linuxu bych musela namountovat harddisk s windows a kdyby se něco pokazilo, taky už to PC nemusím rozběhnout...a budu muset přeinstalovat celý windows, což vidím jako poslední možnost.

Jak by měly ty dns záznamy vypadat, jak se k nim dostanu a jak poznám, že je něco špatně? Přepokládám, že když se takhle ptám, neměla bych se do toho asi pouštět. Výchozí brána IPv4, server DHCP IPv4 a server DNS IPv4 mají stejné číslo. Ipv4 adresa má označení stejné, ale 2 čísla navíc na konci. Má to tak být? Díky moc.

to jen znamená, že mají ip adresu routeru (to je při dhcp nastavení obvyklé). ten samozřejmě není žádným dns serverem, jen přeposílačem požadavků na dns, nastavený na wan rozhraní.

odspywarování se teda nekonalo.
tak aspoň zkus na své síťovce nebo v routeru (wan nastavení) změnit dns na některý public-dns místo miniprovidera:
https://www.lifewire.com/free-and-public-dns-serve rs-2626062

spíš se ho zeptej, jestli podobné problémy hlásí více uživatelů.

návrat na dhcp nastavení dns je u tvého připojení jednoduchý. když máš obrázkový návod na změnu dns a bojíš se ho, pak nevím, jak myslíš tu kontrolu z live linuxu.

já se v tom threadu vlastně nedočet, jestli to dělá jediný pc nebo celá síť. i proto by chtělo zkontrolovat adresy dns serverů na wan rozhraní routeru. s tím ti provider moc nepomůže, to je tvůj krám.

a budeme jen doufat, že nemáš veřejnou ip a děravý firmware (typický pro asus).

adwcleaner našel nějaké problémy: zkontroloval bych ještě co se děje po spuštění -> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

Jak jsem psala dělají 2 PC, jeden windows 8 druhý windows 7. Bohužel neznám nikoho kdo by měl stejného poskytovatele, abych se zeptala. Ms autoruns zkusím. Jinak ve správci úloh nevidím žádné podezřelé položky po spuštění a podle msconfig mám spuštěny jen služby od Avastu, HP, intelu, služba otisků prstů, IDT (zvuk)a Ivt bluesoleilCS+ Help(bluetooth) a služby Microsoft. Našla jsem si jestli některé procesy, které mi běží na PC nejsou klasifikovány jako viry a nic se mi nezdá podezřelé. Spouštět Linux z live CD-s tím už má zkušenosti, když jsem se snažila nějak využít staré pc, kterému už dodělával HDD,takže jsem potřebovala OS, který se načetl do ram, ale se změnou DNS ne.

jiné uživatele znát nemusíš. jde o to, jestli má podobný problém hlášený oný provider z více zdrojů, nebo se týká jen tvé sítě.
ten avast straší na všech domácích pc?

dá se pc připojit přímo k přívodu internetu, bez routeru?

netsh winsock reset all
netsh int ipv4 reset all
netsh int tcp reset all

jestli funguje připojení, nezlepšilo se to?

Avast mám, k routeru se nedostanu, jsem vozíčkář a router máme nahoře po schodišti takže se tam nedostanu a teď večer už nechci nikoho otravovat. Nad emailem jsem přemýšlela, ale nevím, jestli má cenu, když by takhle večer už stejně nikdo neodpoví a zítra tam můžu zavolat. Tady máš ten log:

***** [ Služby ] *****

Nebyly nalezeny žádné škodlivé služby.

***** [ Složky ] *****

Složka nalezena: C:\Users\Věrka\AppData\LocalLow\IObit\Advanced SystemCare
Složka nalezena: C:\Users\Věrka\AppData\Roaming\IObit\Advanced SystemCare

***** [ Soubory ] *****

Nebyly nalezeny žádné škodlivé soubory.

***** [ DLL ] *****

Nebyly nalezeny žádné škodlivé DLL.

***** [ WMI ] *****

Nebyly nalezeny žádné škodlivé klíče.

***** [ Zástupci ] *****

Žádný infikovaný zástupce nenalezen.

***** [ Naplánované úlohy ] *****

Naplánovaná úloha nalezena: ASC10_PerformanceMonitor

***** [ Registry ] *****

Hodnota nalezena: HKU\S-1-5-21-2613529801-1993252723-2405016052-1002 \Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explore r\StartupApproved\Run [Advanced SystemCare 10]

***** [ Internetové prohlížeče ] *****

Nebyly nalezeny žádné škodlivé položky prohlížeče Firefox.
Nebyly nalezeny žádné škodlivé položky prohlížeče Chromium.

*************************

C:\AdwCleaner\AdwCleaner[S0].txt - [1443 Bajty] - [01/05/2017 11:15:49]

########## EOF - C:\AdwCleaner\AdwCleaner[S0].txt - [1516 Bajty] ##########

Jak sem mám ty screeny vložit? Díky za zájem

Advanced SystemCare

další windows na odpis.

ms autoruns: kup si myš a roztáhni si záhlaví s názvem programů a s umístěním, ať z toho jde něco přečíst.
plánovač: mám nedůvěru ke všemu, co výrobce lamerského antiviru nazve "safe zone". už jsem se ptal, jestli jsou tím avastem zahnojeny všechny pc.
stejně tak netuším, proč musí ke kingsoft office startovat něco z plánovače. přečíst to nejde, dogoogli si to.

kontrola dns v routeru ještě nestačila proběhnout? provider do něj taky nemá přístup.

Toto čítaš údaje z počítača. Tie si dostala z rútra. Adresa rútra je totožná s ip adresou brány. A na tejto adrese býva dostupné web rozhranie správy toho rútra.

Tam keď sa prihlásiš, nájdeš v časti wan zase jeho dns adresu(y). Mohla by to byť adresa tvojho poskytovateľa internetu.

Ale radšej to nechaj na skúsenejšieho.

To je vidět. Už mi alespoň jdou videa na čt sport, což včera nešly. Ale nechápu, že o tom nemůžou napsat dopředu, že budou kupovat ruské IP a že se nejedná o virus. Nebo něco takového... Nevíš, jestli to mají všichni od General netu nebo jen někdo?

Napsat by mohli no, taky sem s tím strávil tak hodinu než sem jim napsal. Sem tam něco hodí na jejich Facebook stránku, ale teď tam dávají spíš rádoby vtipy. Jak sem zkoumal ty nové ip adresy, tak rozmezím by stále měly spadat do České republiky, ale je to můj odhad z údajů z netu. O nikom dalším, kdo by měl stejný problém nevím. Na podpoře mi řekli jen: "část zákazníků se s tímto problémem potýká"..

Tak to bude možná tak, jak psal admin, že nakoupili IP z Ruska,teď je někdo má a google je pomalej v aktualizaci. V tom případě ale trochu nechápu, co na tom ovlivní provider....a jak jsem psala výš taky mě všechny geolokátory daly do čr. V Linuxu to dělá taky.

Problém mám jen s Googlem a jeho službami, možná je problém v v Google Public DNS. Na GeneralNet musí Googlu předat rozmezí adres, které přiřadí k ČR. Adresy začínající na 188. používá v Olomouci i Riom Media. Problém bych viděl na straně Googlu.