Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porucha PC a zobrazení tečkování na obrazovce při načítání BIOSu

Ahoj. Mám takový zvláštní problém se svým starším PC a nemůžu přijít na to, čím by to mohlo být. Na svém starším PC jsem měl nainstalované Windows XP SP3. Najednou při startu PC, již na obrazovce kde se nahrává BIOS, se mi přes celou obrazovku objevily tečky. Jsou seskupeny v 10 širších sloupcích, ty jsou dále děleny na 4 jednotlivé sloupce teček, a každý tento sloupec má shora dolů tečky vždy po 4ks, pak mezera, zase 4 tečky a tak pořád dále. S tímto problémem mi nejde načíst Windows v normálním režimu, jde ale najet windows v nouzovém režimu. Při najetí nouzového režimu již tečky na obrazovce nejsou. Obraz je v pohodě, samozřejmě ale s nižším rozlišením. Dokonce fotky i videa jdou v tomto režimu normálně přehrávat, což jsem si myslel, že by to nemělo znamenat asi vadnou grafickou kartu.
Mám tuto sestavu:
Intel Pentium 4, 3200 MHz (16 x 200), základní desku MSI 865PE Neo2-S (MS-6728) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio), Čipová sada základní desky Intel Springdale i865PE,Pracovní paměť 2048 MB(PC3200 DDR SDRAM), paměť 2 x A-Data 1 GB PC3200 DDR SDRAM, Typ BIOSu AMI (09/29/04), Grafický adaptér ATI Radeon HD 3850 (512 MB) 3D-akcelerátor ATI Radeon HD 3850 (RV670), Monitor Samsung SyncMaster 225BW. Zdroj je Fortron Blue Storm II 500W.

Nesetkal jste se někdo prosím s takovýmto problémem a neporadil by jste mi někdo co s tím?
Sám jsem se pokoušel udělat tyto kroky:
- zkusil jsem si vyměnit grafickou kartu za svou starší Radeon 9800 Pro 128 MB(AGP 8) ... výsledek byl stejný, dokonce místo černobílého tečkování se zobrazilo barevné kostičkování na bootovací obrazovce.
- pořídil jsem si pak přesně tu stejnou základní desku MSI 865PE Neo2-S, do ní jsem přendal procesor s chladičem, paměti, grafickou kartu R3850, napojil to na původní zdroj a výsledek byl opět stejný ..... zase to tečkování přes obrazovku.
- Měl jsem ještě starší procesor 2,4 GHz, tak jsem pak zkusil vyměnit ten a výsledek byl opět stejný.

Teď už ale nevím, co bych měl udělat a co je tím problémem.
Vzhled toho tečkování mám vyfocený zde [ORfyvY.jpg] , pokud se to tady nezobrazí tak bych to poslal tomu kdo by to chtěl vidět.
Obrazovka se starší grafickou kartou vypadala takto [9FyMUv.jpg]

Děkuji za radu a za pomoc.

Pracovní paměť 2048 MB

bios ukazuje jen 1gb ram. buď špatně zastrčeno, nebo je vadná.

u grafiky bych čekal, že se zadřel větrák a tím odchází grafika. ale když to dělají obě, dokonce i s jinou deskou, pak to nebude ani vadný agp slot, ale spíš nějaká porucha zdroje (v tak starém krámu skoro pravidlem).

vadu vga kabelu bych při kostičkování nečekal, možná ještě vadnou ram (adata nic moc).

celý ten velmi starý shit vyhodit, cokoli s ním je ztráta času a peněz.

Co se týče té paměti .... to jsem totiž pořizoval foto ve chvíli, když jsem zkusil vytáhnout jednu 1 GB RAM, jestli se něco nezmění. Takže když nasadím druhou pamět, tak jí to v poho načte.
Moje myšlenka byla tehdy stejná .... možná vadný AGP slot ... a proto jsem pořídil druhou desku .... jenže problém zůstal .... takže tím to nebylo :-(

to default nastavení BIOSu jsem taky zkoušel, ale žádná změna. A myslíš si, že by to mohla dělat baterie na desce? To by nefungovalo vůbec, ne? A že by obě desky měly baterii vybitou? A jinak .... když bych tu baterii chtěl vyměnit .... řekneš mi postup? Ještě jsem jí nikdy neměnil a ani nekupoval.

Něco podobného jsem kdysi zažil. Úplně stejně se mi chovala grafika Radeon 9650. Chtěl jsem ji tehdy poslat na reklamaci, tak jsem si půjčil Radeon 9650XT a situace byla ještě horší. Tak jsem zkusil jiný zdroj a problém zmizel. Po otevření původního zdroje v něm byl nafouklý kondenzátor, tak jsem ho vyměnil a začalo to zase fungovat i s původním zdrojem.

Myslíte si, že by to fakt mohlo být i zdrojem??? No ono mě to nakonec taky napadlo, protože už jsem neměl co vyměnit v tom PC, ale říkal jsem si pak, že to je nejspíš blbost, když zdroj jede a vše v PC jinak funguje.
Horší je, že momentálně nemám kde půjčit jiný zdroj na odzkoušení a nový se mi do toho starého PC nechce kupovat, pokud bych jistě nevěděl, že se to pak opravdu rozjede :-(
Je nějaký způsob, jak by se dalo ověřit, jestli je ten zdroj dobrý a v pořádku? Nejsem ale elektrikář, takže sám to asi nebudu umět :-(

pučit. na rozjetí toho krámu musí stačit i kancelářský 300W zdroj.
konektory jsou typizované, vyměnit to pude.
- pučený zdroj možná bude mít sata konektory a málo bílých molexů: zapojí se jenom disk.
- případnou fdd mechaniku rovnou vyhodit.
- atx konektor má buď 20 nebo 24pin, zapojí se co pude.
- a procesorový p4 12V někde kolem cpu.

nebo to vyhodit celé, jak už tu někdo psal.

Chlapi, tak jsem vyměnil baterii na desce jak jste doporučovali, ale bohužel žádná změna nenastala. Všiml jsem si ale jedné věci. Na prvních dvou obrazovkách je to tečkování viz. foto první a druhé obrazovky:
[QuRczO.jpg]
[50JDEB.jpg]

ale na této třetí obrazovce již ty tečky nejsou ...

[3OKGYl.jpg]

Neznamená to tedy, že grafika je v pořádku a problém je opravdu jinde? Jak je ale možné, že první dvě obrazovky mají tečkování a třetí neee?
Momentálně mám disk zformátovaný bez systému, takže se nenačítá OS.

podezřelou grafiku jsi měnil, možnou podezřelou základní desku taky.

taky zdroj potom produkuje riadny bordel v napajani ze to rusi obvody na doske

když nefunguje filtrace ve zdroji a produkuje spíš pulsní napětí místo stejnosměrného, ty místo toho měníš cmos baterii a formátuješ disk, který v biosu ještě ani nenastartoval.

kříšení toho krámu nedává smysl, ani ztrácení času úplně idiotskými operacemi.
když bydlíš v pralese, kde nejsou žádní známí se zdrojem nebo rovnou s pc na vyřazení, zkus si koupit myš jiné barvy, nebo pc zaříkávat - pomůže to úplně stejně.