Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalé spustenie menu

Zdar taká maličkosť ,ale predsa,keď kliknem na plochu pravým tlačidlom pre vyvolanie menu tak sa to hneď nespustí.Trvá to asi 40 sekúnd a potom to už funguje aj po opätovnom kliknutí okamžite.Inak podobný problém mám aj pri spustení IDM internet download managera ,ktorý nabehne dosť neskoro. Win7 je nainštalovaný krátko a hardwerovo je to nadpriemer,neviete v čom by mohol byť problém?,vďaka.

No ten odkaz ,ktorý tu je tak ten je inštalačný takže som inštaloval a ťažko nájdem chybu ,keď to urobí ,len raz za čas,ale ok povypínam všetko čo je zvýraznené.
No neviem či som urobil dobre,ale povypínal som všetko čo bolo vyznačené.Bolo spustených pár programov,ale aj veci ,ktorým som nerozumel takže moja otázka znie či tým môžem zasa spôsobiť nejaký iný problém inak to pomohlo.Vypol som to všetko naraz,pretože ,aby som uvidel chybu musel som za každým resetovať.Pretože to robilo predovšetkým vždy po spustení systému,ale samozrejme aj z nejakým časovým odstupom.

Na tom odkazu jsou tři možné verze ke stažení:
- ZIP archív (bez instalace)
- Instalační balíček
- ZIP archív pro 64-bitové systémy (opět bez potřeby instalovat)

Zakázat šmahem vše označené je nesmysl, protože ve standardním nastavení (viz menu Option a zatržené položky) jsou označeny položky:
- již vypnuté (Disabbled = Yes)
- ne-MS rozšíření
- podezřelá rozšíření (např. s chybějícím souborem)

Nezakazuje se proto šmahem, nýbrž selektivně, logicky. Protože lze - zcela logicky - předpokládat, že to dělá nějaké ne-MS rozšíření (pak by to muselo zlobit všem a všude), v prvním kroku si zakážeš zobrazování všeho od MS (menu Options -> Hide All Microsoft Extensions). Dále Tě logicky zajímají pouze položky, u nichž je typ = "Context menu" a těch tam budeš mít jen pár. Těmi se musíš zabývat. Takže standardní postup:
- zakážeš jednu položku a testuješ (třeba i jeden den)
- pokud s eproblém objeví, položku povolíš, zakážeš další a opět testuješ.
Tak postupuješ, až najdeš pachatele.

Naštěstí jde všechno šmahem zakázané opět povolit...

Áno sú tam 3 možnosti zrejme som siahol po tej inštalačke.Vypol som to preto všetko naraz,lebo za každým bol nutný reset,aby sa chyba objavila,ale dal som si tú námahu a máme vinníka.Neviem prečo ,ale možno mi to napíšeš ty ide o NVIDIA CPL Context Menu Extensionje to kontrolný panel grafiky inak všimol som si ,že sa mi už v lište pár dní nezobrazuje neviem prečo,ale neni tam.Myslím ,že ďalšia ponúkaná aktualizácia ovládača na grafiku by to mohla vyriešiť čo ty nato?

Možná ano, možná ne.
Máš-li novější grafiku (cca do 1 roku), mohlo by to pomoci.
Máš-li starší grafiku, mohly by se objevit jiné problémy - nové drivery samozřejmě firmy testují jen na novém HW, na starším HW se pak nové ovladače mohou chovat nepředvídatelně.

Za vyzkoušení samozřejmě nic nedáš, ale pokud tu položku kontextového menu nevyužíváš, nechal bych to zakázané. Stačí název toho rozšíření vyggoglit a rázem se dozvíš, že často způsobuje pády či záseky.

Obecně se snažím mít v kontextovém menu co nejméně položek, každá položka navíc může zobrazení menu zbržďovat.