Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování CPU (AMD FX 6300), GPU (GTX 650Ti)

Zdravím všechny,

Chtěl bych se zeptat a poprosit váš o pomoc. Dnes jsem si přeinstaloval PC a snažím se z něh vytáhnout maximum jelikož už není nejnovější. Jedna se o AMD-FX 6300, Gigabyte GTX 650Ti, MSI 970 Gaming (MB). Chci se tedy zeptat jestli by se vyplatilo taktovat jak CPU tak GPU a jestli to bude mít vliv na výkon či naopak, (chladič CPU je - SilentiumPC Fera 3)

Děkuji moc za odpověď (pokud ano jak by jste taktovali na max. CPU a GPU ?).

Kolik ti nereknu, to zalezi samozrejme na vic faktorech, muzes zkusit na 4 GHz a sledovat teploty a stabilitu PC, pokud to bude ok, klidne muzes jit jeste dal...
Kazdopadne neni od veci si o taktovani neco precist, at aspon trochu vis co s tim PC vyvadis :-)

Podle me ten CPU jeste neni uplne mimo, pokud na tom chces neco hrat, muzes koupit treba tohle: https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1050-ti-strix- gtx1050ti-o4g-4gb-gddr5/201513/produkt