Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD-Ram použítí jako HDD

Ahoj,
potřeboval bych nějak přenášet data mezi dvěma počítači, jako nejvhodnější cesta mi přijde používat DVD-Ram, ale potřeboval bych ji dostat do toho stavu, ve kterém se na ni vypaluje přímo.(způsob flashky, diskety, HDD - z průzkumnika)Abych, když budu chtít přenést nějaký soubor nemusel vypalovat např přes Nero.

V obou pc je Win XP SP2(jeden Home, druhý Pro).
Mechaniky : Samsung sh-s182m a LiteOn LH-20A1S.
Médium : Panasonic DVD-RAM 3x

Díky za rady

Tiez odporucam flashku, este upresnim a pridam dalsie dovody:

- rychlost, DVD-RAM je strasne pomale a po fragmentacii este pomalsie a nie len zapisovanie, ale aj citanie

- niektore subory sa nedali na DVD-RAM skopirovat, stalo sa mi to uz viackrat, ale nie som si isty, kde bol problem, ovladace som mal originalne

Pokial je nutne prenasat velky objem dat - napr. cele DVD, je ovela lepsia a rychlejsia moznost DVD RW. DVD-RAM je idealne na zalohu dat, ale aj tak to nie je omnoho bezpecnejsie ako DVD RW, to by bolo, ak by sa pouzivali media v puzdrach a nevyberali sa, ale k tomu by bola nutna aj draha DVD mechanika, myslim ze len Panasonic take vyraba, za 2 take by sa dal kupit jeden slusny multimedialny pocitac.

Pokud ta mechanika ten formát neumí, tak to opravdu nepůjde.
To se dá zjistit z údajů o mechanice. Každý výrobce uvádí, které formáty umí.
Pokud neexistuje papírový návod, zbývá ještě Google.
Samsung by snad DVD-RAM umět měl, na LiteOn jsem se nedíval. Tak to nainstaluj a uvidíš.