Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mechanik PC sietí

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať že či po ukončení SŠ odbor: mechanik počítačových sietí oplatí sa ísť na vysokú alebo je to strata času vo pred za odpoveď ďakujem :)

Jestli jít na vysokou nebo ne záleží na tom, co chceš v budoucnu dělat.
Pokud chceš zůstat jako dělník, který bude tahat kabely, pak ti stačí střední. Jestli chceš do oboru proniknout hlouběji a mít pak lepší práci - třeba ty sítě navrhovat, pak pokračuj ve studiu.

normalniho zamestnavatele zajima co umis, ne par pismenek pred jmenem... (viz osobni zkusenost)

# Ja jsem musel absolvovat skoleni ve trech ruznych statech (v jednom z nich jsem zustal), aby nekoho vzali po stredni jen proto ze je sikovnej jsem nevidel zadné serioznejsi IT firmne nikde..
* Navic pozadavky na nekteré mista jsou jasné, na Polici Ceské republiky te taky nevemou jen proto, ze jsi byl cely zivot poctivej a hodnej.
(viz osobni zkusenost, navic alespon mimo Cr IT firmy preferuji "stážniky", které je nic nestoji a jeste nane pobiraji dotace jak blabla v CV, vase hlaska pasuje spise v oblastni stvebnictvy, kde na helfra to urcite staci ze jsi sikovny)

Pokud ma zajimave CV, tak ano.

# To by nekde musel nejdriv pracovat.
* Pletes si kvality,zkusenosti a vedomosti dohormady, kdyz se na ozadované mito hlasis, fakt ze "umis", berou jako samozrejmost.

Ked som si pozeral naposledy pred par tyzdnami podobne inzeraty tak exaktna poziadavka na VS tam nebola, respektive s asi 10 inzeratov bolo vsade uvedene SS alebo VS.
Co chceli boli skusenosti a EN na B1, co je uz pomerne slusny level (ja som testy este tusim nikdy nespravil;o)) nakolko ide vacsinou o firmy so zahranicnym vedenim.

Ja jsem musel absolvovat skoleni ve trech ruznych statech, aby nekoho vzali po stredni jen proto ze je sikovnej jsem nevidel zadné serioznejsi IT firmne nikde..

Proto jsem rikal, ze kdyz uz se na ten pohovor dostanes, ze pak nerozhoduje vzdelani, jako spis ochota ucit se a hlavne to, jestli to fakt umis.

Pletes si kvality,zkusenosti a vedomosti dohormady, kdyz se na ozadované mito hlasis, fakt ze "umis", berou jako samozrejmost.

Nepletu si nic, podporil jsem tvrzeni shira, ze titul pred jmenem v dnesni dobe neznamena nic. Muzes s tim nesouhlasit, ale doba se trochu posunula. :)

preto si musel lietat po troch statoch, pretoze zamestnavatelia su blbci. Maju hodnotit co clovek realne vie a nie co je na papieri.

Poznam chalana, ktory je odo mna o 10r mladsi a ohladom cisco routerov, linuxu a podobnych veci, pozameta s hocijakym adminom.
A takto sikovny bol este predtym ako si spravil vysku. Takze? Vyska nic nedokazuje. 98% dnesnych VS-kolakov su rovnako vypatlani, ked vyjdu do skoly, ako hociktory stredoskolak.

Ked sa budem 5r hrajkat po skonceni strednej skoly ako pomocnik niekde v datacentre so servermi. Realne uvidim, ako sa tam co robi, spravuje a budem v kontakte s ludmi co to maju v malicku. Co myslis, budem mudrejsi ako vysokoskolak s titulom, ktory tie veci videl len na dvoch-troch skoleniach? Ze ma titul na tom nic nemeni.