Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows a zápis na EXT4

Zdar, mam jeden disk, ze ktereho bych chtel udelat externi. Je na nem kupa dat a je naformatovany na EXT4. Jak to v soucasnosti vypada se zapisem na tenhle EXT4 disk pod Windows 10?
Vim, ze pres nejakou externi utilitu by to nemel byt problem cist, ale co zapis?

Vychazim z toho, ze kdyz na linuxu neni problem zapis na NTFS, tak by snad nemusel byt problem zapis na EXT4 pod Windows? Nebo to je porad problem?

No jo ale full verze placena, vim nic o bezplatnosti jsem nepsal.

Jako samozrejme za odkaz dekuju, nevedel jsem vubec, ze neco existuje bez ohledu na cenu.

A prakticka zkusenost by nebyla? Jestli to proste nedela chyby.

Jinak ale asi za to platit nebudu, mam moznost na ten disk nahravat pod linuxem, jen jsem si rikal, ze by mi to mohlo ulehcit zivot.

Ext2Fsd znam a pouzival jsem na cteni, takze to vim, ze je OK, ale ne na zapis.

Nebylo, protoze na disku jsou data a nechci s tim nijak experimentovat.

Uz jsem take stihl chvili googlit a jak vidno, situace se za tech part let prilis nezmenila, IFS FS driver umi stale jen ex2/ext3 a EXT2FSD driver umi ext2/3 pro zapis a ext4 pouze pro cteni. O komercnim paragon driveru jsem nevedel, takze dobry ze to maji a pokud by treba nekdy byla potreba, tak se to da i koupit.

Spis teda snad dotaz kdyby to nekdo pouzival, tak jestli s tim paragon driverem nejsou nejake problemy.

Jinak mne situace zapis pod Ubuntu a cteni pod Windows nevadi, takze to budu resit takto, urcit i zjisteni, ze takto je to porad nejlepsi a zdarma cesta pomohlo. Dik.

Bud to klidne uzavri nebo si to uzavru vecer.