Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypalovačka LG

Dobrý den
Mám externí vypalovačku LG GSA-E10L -LE06 Ligtstribe a při vypálení filmu na dvd medium se mi film asi v druhé třetině media trhá.Na vypalovací straně je část od středu tmavší.Mám nainstalované LG ODD Autofirmware update.Zkoušel jsem vypalovat programem Nero 6 a Ashampoo 6 se stejným výsledkem.Taky jsem zkoušel několik značek media.V pc mám vypalovačku Lite-on ,která vypaluje bez problému.OS Windows XP Profi.Další funkce vypalovačky jsou O.K.Za případné rady a podněty předem děkuji

Jak to tak čtu, tak bych problém v samotné mechanice neviděl. Spíše to vidím na problémy SW rázu nebo problémy s komunikací po USB. Je třeba mít na paměti, že právě "konec" média se vypaluje a čte nejvyšší rychlostí, která např. u 16x pálení dosahuje až 21MB/s, což už na USB je celkem hodně.

Osobně bych doporučil:

1) pálit na kvalitní média (ideálně TY, ještě akceptuji Verbatim - ale ty Yudeny jsou jasná špička)
2) pálit nižší rychlostí (4x; po případném úspěchu postupně rychlost přidávat)
3) odpojit veškerá ostatní USB zařízení a rovněž pozavírat jiné programy (toto je daň za externí pálidlo připojené po idiotském USB)