Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku tlaciaren na predlohy na PDS a beznu tlac ?

Zdravim,

Chcem sa opýtať, akú tlačiareň by ste mi odporúčali na tlačenie predlôh na fólie na výrobu plošných spojov fotocestou ?
Na elektrofórach radia skôr atramentové. Sphlasím, ale pri atramente sa bojím vysychania. Kľudne sa mi stáva, že nič netlačím aj rok. Sú moderné tlačiarne zbavené tohto neduhu, alebo račej ísť do laserovky ?

Samozrejme chcem tlačiareň s lacnou prevádzkou, no a nebolo by zlé aby vedela tlačiť obojstranne.

Nejaký tip na čo sa zamerať ?

Ďakujem
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

předlohy jsem tisknul 2x na průhledné fólie v laserovce (kvůli krytí) = není to pro tenké cesty.

pro ruční výrobu doma se mi nejvíc osvědčilo malování kýblperkem s mírně rozředěnou nitrobarvou.
ale ani kýblperko, ani barva na obuv se už asi nedá koupit.

nič netlačím aj rok
a nebolo by zlé aby vedela tlačiť obojstranne

mám smysl pro humor, ale tomu nerozumím.

kdysi mě rozčilovalo babrání s plněním inkoustovek, laserovky byly pokrok.
teď prý inkoustovky pokročily, budu přestavovat barák a tisknout leccos barevně, pořídil jsem a3 inkoust.
ale je potřeba aspoň 1x měsíčně něco vytiskout, zasychá to furt.

hlavně: ať to není usb shit. to si jde dovolit jako jednomužnou tiskárnu v podnájmu při studiu, ale v domácnosti v síti nemá takové svinstvo co dělat.

Dakujem za reakciu,

No stale sa neviem rozhodnut, ale asi pojdem do atramentu predsa len.
Zatial uvazujem zhruba tieto:

epson-l365-d2414293.htm - tato ma zaujala lebo ma nadrzky, do ktorych sa dolieva atrament. Cenovo to je asi najlacnejsie tlacenie. Nema ale automaticke obraqcanie papiera, takze obojstranna tlac je komplikovanejsia. Neupchaju sa trysky casom ? Zrejme to bude dost nachylne, nie ?

Original hp atramenty nezvyknu zasychat (kludne aj niekolko mesiacov netlacim), je to ale drahe a podla mna ked to nenakalibruje clovek alebo ked starne atrament tak to moze robit jemne dierky medzi pixelmi ja by som asi laser. Alebo inac - daj si plosaky vyrobit firme, sa s tym srat to je uz dnes onicom... Alebo rovno z ebay kup daco hotove a prerob si to (lebo cinske zapojenie bude take bezmozgove zvycajne :) Ale budes mat o co pajkovat :D