Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se po chvíli vypne

Dobrý den, dnes se mi z ničeho nic vypnul počítač. Když jsem ho zkoušel znova zapnout, nastartoval se cca na 10 vteřin, rozsvítila se červená kontrolka "CPU_LED" a počítač se zase vypnul.

Myslel jsem, ze se přehřívání procesor, tak jsem PC komplet vyčistil od prachu a pro jistotu ještě vyčistil chlazení a cpu od staré pasty a nanesl novou. Bohužel to nepomohlo a problém přetrvává. . Nevíte čím by to mohlo být?

Pokud vám bude něco nejasného, klidně se ptejte, rad odpovím.
Předem děkuji za pomoc.

Moje sestava:

Chlazení: coolermaster seidon 120M
CPU: AMD Vishera fx-8350
RAM: kingston 2x4gb 1866mhz cl9
MB: asus M5A99FX PRO R2.0
Zdroj: evga 600B 80+ bronze 600w
GPU: gtx 760, 2gb od gigabyte

# Takze se do BIOSu nedostanes vubec ? Kam mas zapojenou klavesnici, kdy tlacitko [DEL] mackas|drzis ?
- CPU Cooler|chladic se toci ? Je zapojen v CPU_Fan ?
- Pri cisteni jsi neodpojil nejaky napajeci kabel ?
- Zkousel jsi PC spustit jen s jednim modulem, s 1X RAM v PRVNIM slotu (A1) od CPU ?

TiP ~ Pred dalsi zkouskou|krokem, vytahni PC z el. site a proved obnovu hodnot tvého BIOSu pomoci vytahnutim baterie CMOS (staci na 1-2 minuty)
"Dobre a kde najdu baterii CMOS" ?

*Ilustrani obrazek umisteni CMOS baterie.
[img=/file/view/28771-cmos-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28771-cmos-jpg[/img]

Nedostanu, hned se to vypne. Chladič se točí a je zapojen v CPU fan. Vše jsem zkontroloval a vše je zapojeno. S jedním modulem je to pořad stejně. A zlusil jsem i u baterii a taky nic. Ale teď jsem si všiml, ze při nabíhání mi to na monitoru ještě píše CPU fan error

když se nedostaneš ani do biosu, neřeš nouzový režim.
cmos reset už ti píšou, máš to v manuálu k desce.
bios u běžných desek: del, f2.

windows8+ jsou tupost sama. nouzový režim se nastavuje, ho nejdřív předvolíš ve windows a pak restartuješ. - to musel vymyslet jen zkriplený blb, nebo mrchosoft.
druhá možnost je zvolit ho z instalačního média - to notebukáři a další vlastníci oem instalaček nemají.
upgradovači w10 sice vytvořili instalační flashku, ale tu nejspíš už dávno přepsali a bez pc novou nestáhnou.

pokud s jinou klávesnicí nefunguje ani vstup do biosu, zahoď to a kup si playstation.

hned se to vypne.
při nabíhání mi to na monitoru ještě píše CPU fan error

vypadá to na chybu základní desky (nepíšeš, že by ventilátor stál) - reklamovat.

# A co to je vodni chlazeni ?
- Jestli jde o WaterCooling, jde spise o spatné zapojeni, s vetsinou WCoolingu které jsem potkal, meli FAN pod svou kontrolou, nebyly zapojené do zakladni desky, na deku vedl jen zaslepovaci 1x kablik, abu deska prave nevyhazovala hlasku typu CPU fan errror..